Avrupa’da Roman Edebiyatı konferansı

admin

AVRUPA’DA ROMAN EDEBİYATI KONFERANSI (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Roman Dili ve Kültürü Araştırmaları Enstitüsü tarafından 08 Nisan Dünya Romanlar günü için düzenlenen “Avrupa’da Roman Edebiyatı” konferansı 08 Nisan 2016 tarihinde Üniversite Senato Salonu’nda gerçekleştirildi.

Sofya Bilimler Akademisi’nden Dr. Sofiya Zahova’nın konuşmacı olduğu konferansa, Rektör Vekili Prof. Dr. Süleyman Pişkin, Roman Dili ve Kültürü Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Yrd. Doç. Dr. Veysi Akın, Sivil toplum Kurumlarının temsilcileri ve akademisyenler katıldı.

AVRUPA’DA ROMAN EDEBİYATI KONFERANSI (1)

 

 

 

 

 

 

 

Roman Dili ve Kültürü Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Yrd. Doç. Dr. Veysi Akın’ın açılış konuşması ile başlayan konferansta, Dr. Sofiya Zahova Roman edebiyatının sözlü gelenekten yazılı edebiyata geçmesi ile başlayan tarihsel dönemlerinden bahsetti. Roman edebiyatının günümüzdeki durumu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Dr. Sofiya Zahova katılımcıların sorularını yanıtladı.
AVRUPA’DA ROMAN EDEBİYATI KONFERANSI (3)

 63 total views,  2 views today

Next Post

Küçükler ritmik cimnastik yarışması

Türkiye Cimnastik Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Asbaşkanı Aydın Tank, Bugün bir yarışma nedeniyle Edirne’de bulunduğunu belirterek, yarışmaların ikinci günündeki final müsabakaları ile etkinlik son bulacak. Küçükler İl Takımları ve Kulüpler Türkiye Şampiyonası olarak, bu yarışmada 146 sporcu yarışıyor. 35 kulübümüz şu anda yarışmaktadır. Bu minik sporcularımız ritmik cimnastikte ilerde […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp