Avrupalı Türklerden Milli İradeye Saygı Konvoyu

admin

Milli İradeye Saygı konvoyu  Edirne Kapıkule  Sınır kapısında vatandaşlarca karşılandı.150 araçlık konvoyla Edirne’ye  gelen kafileyi AK Parti İl Başkanı Müjdat Kahve, Kadın Kolları,Gençlik kolları ile    Edirne’den gelen vatandaşlar karşıladı.

milli iradeye saygı konvoyu-avrupadan gelen gurbetçiler - akp (3)

Avrupa Türk Demokratlar Birliği Genel Başkanı Süleyman Çelik Kapıkule Sınır Kapısında yaptığı konuşmada; Ülkemizde olan bu olaylar ve gelişmeler den dolayı Avrupalı Türkler olarak üzerimize düşen görevi sizlerle birlikte 6 milyon Türklerle birlikte yine yerine getireceğiz. Gerekiyorsa yine sokaklara çıkacağız. Birlikte mitingler yapacağız. Biz şuna inanıyoruz.

milli iradeye saygı konvoyu-avrupadan gelen gurbetçiler - akp (5)

Halkın iradesi ile iş başına gelen siyasi iktidara bir takım güç odakları ile birlikte hareket ederek, aynı zamanda uluslar arası güç odaklarının maşası olarak görevlerinden uzaklaştırılmasına karşı duruyoruz. Avrupa’da yaşayan Avrupalı Türkler olarak 50 yıllık göç tarihinde geçtiğimiz son 10 yılda yaşadıklarımızı hiçbir zaman yaşamadık. Pasaportlarımızı gümrük kapılarında anlımız açık bir şekilde memurların önüne koyuyoruz. Güçlü Türkiye’nin güçlü vatandaşları olarak Avrupa’da daha rahat ve huzurlu yaşama imkanına sahip olduk. Bu sürecin bu iktidarın devam etmesi için Avrupalı Demokratlar olarak ne zaman bize görev düşerse her zaman hazır olduğumuzu belirtmek isteriz. Hükümetimiz Avrupalı Türklere 50 yıldan bu yana verilmeyen hakları bizlere son 10 yılda vermiştir. Türk Lirası Avrupa’nın parası önünde ilk defa değer kazandı. Bundan sonra Avrupa’da bulunduğumuz yerden Türkiye’de ki seçimler için oy kullanacağız.” dedi.

milli iradeye saygı konvoyu-avrupadan gelen gurbetçiler - akp (1)

Daha sonra konuşan İstanbul Milletvekili Metin Tülin Fatih’in topraklarına hoş geldiniz sözüyle konuşmasına başlayıp şu ifadelere yer verdi; “Bugün burada zannetmeyin ki sadece bu yüzlerce araç konvoyu var. Bu konvoyla bizler bugün buraya Avrupalı yurttaşlarımızın sınır tanımaz sevgisini getirdiniz. Siz Başbakanımıza dualarınızı  getirdiniz. Ne iyi ettiniz de geldiniz. Sizi Öz vatanınızda karşılamak bizi mutlu ediyor. Hoş geldiniz diyor ve Başbakanımızın selam ve sevgilerini sizlere sunuyorum. Sayın Başbakanımız hiçbir zaman yere eğilmemiştir ve hiçbir zamanda eğilmeyecektir. Bugün Türkiye’de olup bitenleri tarih boyunca defalarca gördük. Bugün buradan Avrupa’daki kardeşlerimize sesleniyorum. Olup bitenler sizleri hiçbir zaman üzmesin. Bütün mazlumların Türkiye’nin güçlülüğüne, kuvvetine ve istikrarına ihtiyacı var. Onun için bu mücadele Başbakanımızın şahsında, bu milletin tarihten geleceğe mücadelesidir. Bu mücadelede Başbakanımıza saldırmak demek bu millete saldırmak demektir.” Dedi.


milli iradeye saygı konvoyu-avrupadan gelen gurbetçiler - akp (2)
milli iradeye saygı konvoyu-avrupadan gelen gurbetçiler - akp (4)

 

 

 138 total views,  2 views today

Next Post

Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü yapıldı

Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nce Sarıkamış Şehitlerinin 99. Yıldönümü nedeniyle bir anma yürüyüşü düzenlendi. Mimar Sinan Spor Salonundan başlayıp, Sarayiçi Balkan Şehitliğinde son bulan yürüyüşe İl Jandarma Komutanı Alb.Hakkı Çetin, Gençlik Hiz.Spor İl Müdürü Serhat Ocak, Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, ve vatandaşlar katıldı. Edirne Gençlik Hizmetleri ve […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp