Aydınlığa Yürüdüler

admin

Edirne Belediye Başkanlığı tarafından Cumhuriyet’in kuruluşunun 94’üncü yıl dönümü nedeniyle ‘Cumhuriyet Yürüyüşü’ düzenlendi. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın eşliğinde ‘Andımızı’ okuyan Edirneliler, ‘İzmir Marşı’nı da seslendirerek, Cumhuriyet coşkusuna ortak oldular.

 

Ellerinde Türk Bayrakları ile Şükrüpaşa İlkokulu önünde toplanan Edirneliler, Talatpaşa Asfaltı’ndan Atatürk Anıtı’na kadar yürüyüş gerçekleştirdi. ‘Emanetin, Emanetimizdir Atam’, ‘Adalet için Cumhuriyet’, ‘Cumhuriyet Türkiye’nin Geleceğidir’ yazılı dövizler ile fenerler taşıyan Edirneliler, Cumhuriyet Bayramı’nı coşkuyla kutladı.. Yürüyüşe Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Gürkan’ın eşi Esra Gürkan,  CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, parti üyeleri ile Edirneliler katıldı.

Türkiye’nin Mustafa Kemal Atatürk’ün çizgisinden ayrıldıktan sonra sıkıntılara ve çatışmaya girdiğini ifade eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Türkiye ne zaman ki Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük başarılarından biri olan bizi millet yapan değerlerden ayrılmış o zaman bu ülke yine sıkıntılara, yine çatışmalara girmiştir. Arkadaşlarım, dostlarım, biliniz ki Atatürk ilke ve devrimlerinden ayrılmadığımız sürece, Cumhuriyet’in o büyük ışığının aydınlanmasından ayrılmadığımız sürece hiçbir güç Türkiye Cumhuriyeti’ne asla ve asla el dahi süremeyecektir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu ve şehitlerimizin bize vatan yaptığı, bu topraklar asla ve asla bölünmeyecektir. Her kim ki, bu güzel ülkenin bir taşını, bir karış toprağını bölmeye çalışırsa, tıpkı geçmişteki gibi bütün Türk Milleti’ni karşısında bulacaktır. Rengini şehitlerimizin kanından alan bayrağımıza biri laf söylemeye çalışırsa, o bayrağı hepimizin el birliği ile diktiği gönderden indirmeye çalışırsa, karşısında büyük Türk Milleti’ni bulacaktır. Ülkemizi bölmek ve parçalamak isteyebilirler, bunlar zaman zaman farklı isimlerde alabilirler ” dedi.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu ve şehitlerimizin bize vatan yaptığı bu toprakların asla ve asla bölünmeyeceğini ifade eden Gürkan, “Ne olursa olsun bu aziz millet, kurtuluşu birlikte yapan bu aziz millet; Türk’üyle, Kürt’üyle, Laz’ıyla, Çerkez’iyle, Sünni’siyle, Alevi’siyle; kurtuluşu birlikte başaran bu millet her türlü kahpe organizasyonun, her türlü kalkışmanın, her türlü darbenin karşısında olmuştur, önlemiştir; bundan sonrada karşısında olup önleyecektir. Bundan hiç şüphemiz yoktur. Çünkü biz Cumhuriyet’in evlatlarıyız. Çünkü biz Atatürk’ün çocuklarıyız. Şimdi buradan Edirne’nin Cumhuriyet Meydanı’ndan, Kurucumuz, Önderimizin Atatürk’ün huzurunda hep birlikte benim söylediklerimi tekrar ederek, bütün Türkiye’ye, bütün dünya mesaj vermek isterim” ifadelerine kullanarak, ‘Andımızı’ okudu. Başkan Gürkan’a, Edirneliler de eşlik etti.

 

 281 total views,  2 views today

Next Post

Beykent’li Öğrencilerden Gürkan’a “Cumhuriyet’’ Ziyareti

Özel Edirne Beykent öğrencileri Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı makamında ziyaret ettiler. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı makamına ziyaret eden Beykent’li öğrenciler Belediye başkanının Cumhuriyet Bayramı’nı kutladılar. Öğrencilerin ziyaretinden büyük memnuniyet duyan Gürkan, öğrencilere Mustafa Kemal Atatürk’ün “NUTUK” isimli kitabını hediye etti. Beykent’li öğrenciler Gürkan’la […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp