Ayhan Can Yönetiminin Kısa Zamanda Büyük Başarısı

admin

EDİRNE ESNAF SANATKARLAR  KREDİ VE KEFALET KOOPERATİFİ MALİ KONGREYE HAZIRLANIYOR

  Edirne Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi  Ayhan Can  yönetiminde   kısa sürede  Kooperatifin risk gurubunu3.ncü Guruptan 2’nci guruba yükseltti. Takip oranını%36.30’dan %22,77’ye  indirdi. Plasman kullanımını 6 milyon 350 binden iki katından fazla arttırıp 14 milyona çıkardı. Esnafların yararlanacağı kredi üst limitini ise 50 bin liradan 100. Bin liraya yükseltti.

Edirne Esnaf Sanatkarlar Kredi ve kefalet Kooperatifi Mali  kongresi  24 Mart günü  DSİ arkası  Armoni Sokakta bulunan  Irmak Düğün Salonu’nda yapılacak. 27 Şubat 2012 tarihinde daha önceki yönetimin görevden alınması ile göreve gelen Ayhan Can başkanlığındaki  yeni yönetim kısa sürede  büyük başarı gösterdi. 2012 yılı içinde esnaflara 11 milyon 671 bin lira kredi kullanma imkanı sağlandı. Göreve gelmesinden 2012 yılı sonuna kadar sürede Kooperatif riski 3’den 2’ci guruba yükseldi. Daha önceleri  %36,30  olan  takip oranı daha aza inerek %22,77 oldu. Yine daha önceki dönemde 6 milyon 350 bin lira olarak gerçekleşen plasman 14 milyon liraya yükseldi.

ESNAFLARIN KREDİ LİMİTİ %100 ARTTI

Esnafların alacakları kredi üst limiti de %100 artarak 50 bin liradan 100 bin liraya çıkarıldı. Kooperatif Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Can Kooperatifimiz yeni yönetimi ile uyum içinde çalışarak , kısa sürede esnaflarımızın yararına  olacak kararlara imza atılmıştır. Önümüzdeki dönemde hizmetlerimiz daha da yaygınlaşarak devam edecektir. Kooperatifimizi 2’nci guruptan en üst gurup 1’nci guruba çıkarmayı hedefliyoruz. Esnaf arkadaşlarımızın yönetimimize güven duymalarını  ve Mali Genel Kurula katılarak çalışmalarımız  hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmalarını istiyoruz” dedi

27 Şubat Pazar günü saat 12.00 de  başlayacak Mali Genel Kurul gündemi şöyle:

Genel Kurul Divanı seçimi ardından saygı duruşu ardından İstiklal Marşı okunacak. 2012 yılı  çalışma ve denetim kurulu raporlarının okunmasından sonra  bir yıllık bilanço  ve gelir gider  tabloları okunacak. Raporların okunmasından sonra  oylama yapılarak  yönetim ve denetim kurulları ibra edilecek.

2013  yılının tahmini bütçesi  görüşülerek karara bağlanacak. Yönetim ve denetim kurulu üyelerinin aylık ücret  ve huzur hakları  ile yollukları belirlenecek. Genel Kurulda  onun ardından iki yıl görev yapacak .3 asil ve 3 yedek  Bölge Birliği temsilciliği seçimi yapılacak.

Gündemin 11.  Maddesi ile 20.02.2005 tarihli Genel Kurul kararı ile  kooperatif bünyesinde  oluşturulan karşılıklı yardımlaşma fonunun kapatılmasına ilişken hususun görüşülmesi  yapılacak ve karara bağlanacak.

Kooperatif kefaleti ile kullandırılan krediler karşılığında alınan menkul ve gayri menkullerin borcun bitimine müteakip rehinin kaldırılması  ve ipoteğin fekki ya da üçüncü şahıslara  devir edilmesi  için  yönetim kuruluna yetki verilmesi görüşülecek.

Bir diğer madde ile  Edirne ili  Lalapaşa ilçesi Vaysal Köyü Deresi Mevkii Pafta: E17B08B,Ada 163 Parsel:3 de  kayıtlı  22,356,32M2 tarlanın en az  15  bin TL bedel ile satılması için Yönetim Kuruluna  yetki verilmesi görüşülecek.

Daha sonra denetim kurulu için  iki yıl görev yapacak 2 asil 2 yedek  üye seçimi yapılacak.  Dilek ve temennilerin ardından Genel Kurul son bulacak.   DSC_3993

 262 total views,  2 views today

Next Post

Topraklarımızın Değerini Bilmiyoruz

“Ne eksen o yetişir” denilen verimli topraklarımıza binalar dikerek,tesisler yaparak  kirleten kıraç topraklar dururken bu güzelim topraklarımızın üzerinde konut yapmayı marifet sayıyoruz. Bir gün gelecek o toprakları arar hale geleceğiz. Fakat o zaman belki iş işten geçmiş olacak. Bu topraklara sahip olmak için ne cefalara katlandık. Ne canlar gitti bu […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp