Ayhan Can’dan Esnafa Kredi Müjdesi

admin

Edirne Esnaf Kefalet Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ayhan Can, Trakya Marmara Bölge Birliği Başkan Vekili İbrahim Çobanoğlu ile Ankara’da temaslarda bulundu. Ankara ziyaretinden esnaflara müjdeli haberle dönen Can, “Esnaflarımıza kullandırdığımız kredilerin faizleri düşecek” dedi.

Edirne Esnaf Kefalet Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ayhan Can, Ankara’da gerçekleştirdiği temaslar kapsamında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Muammer Güler ve Türkiye Esnaf Sanatkârlar Kefalet Kooperatifleri (TESK) Genel Başkanı Kadir Akgül ile görüşmeler gerçekleştirdi.

Özellikle TESK Genel Merkezinde ve Mecliste gerçekleştirdikleri görüşmelerden olumlu sonuçlar aldıklarını ifade eden Başkan Ayhan Can, “Yakın zamanda faizlerle ilgili açıklama genel merkezimizden gelecek ancak gelecek bu haberde bir yıla kadar kullandırdığımız kredi faizlerinin yüzde 6’dan yüzde 4’e, 4 yıla kadar kullandırdığımız kredi faizlerinin de yüzde 7,8’den yüzde 5’e düşeceği muhtemeldir” dedi.

Esnaflara daha uygun şartlarda ve fazla miktarda kredi kullandırarak işlerine ve yatırımlarına destek olma gayreti içerisinde olduklarını da sözlerine ekleyen Can, bunun gerçekleşebilmesi için kredi kullanan ortaklara, borçlarını zamanında ödemeleri uyarısında bulundu.20130403AW000824_01

 139 total views,  2 views today

Next Post

Emniyet Müdürlüğü Atış Poligonu Törenle Açıldı

Edirne Emniyet Müdürlüğüne bağlı açık atış poligonu Açık Cezaevi Arnavutköy mevkiinde törenle açıldı. Açılış öncesi kurban kesilerek dualar edildi. Açılışı Edirne Valisi Hasan Duruer, Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Uğur Yiğitbilek, Edirne Emniyet Müdürü Cemil Ceylan ile Kırklareli ve Emniyet Müdürleri birlikte yaptı. Açılış töreninden sonra basın mensupları da poligonda atış yaptı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp