Ayhan CAN’dan esnaflara önemli uyarı

admin

S.S. Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ayhan CAN, kredi taksitlerini ödemekte zorluk çeken esnaf ve sanatkara bir nebze rahatlatacak borçların yeniden yapılandırılması hakkında bilgi verdi.

ayhan can (2)

 

 

 

 

 

Başkan Can, Edirne Ajans Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Engin’e yaptığı açıklamada; Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Merkez Birliği (TESKOMB) tarafından uygulamaya konan yapılandırmaya göre 30.06.2016 tarihine kadar(bu tarih dahil) Esnaf Kefalet Kooperatifi’ne gecikmiş borcu bulunan ortakların müracaatı ile bu borçlara tahakkuk eden temerrüt faizlerini, ana para borcunun tamamının ödenmesi şartı ile silinebileceğini ve son müracaat tarihinin 31.08.2016 olduğunu belirtti.

ayhan can (3)

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi olarak 01.01.2015 – 31.12.2015 tarihleri arasında 430 ortağa 17.886.000.00 TL, 01.01.2016 – 31.07.2016 tarihleri arasında ise 419 ortağa 16.903.750.00 TL kredi kullandırıldığını ifade eden Başkan Ayhan CAN; ortaklara kredi kullandırılmaya  devam ettiğini açıkladı.

ESNAFLARIMIZ  BORÇ YAPILANDIRMA İMKANINDAN YARARLANMALI

Esnafın her zaman yanında olduklarını belirten Ayhan CAN, uygulamadaki yapılandırmada son günlere kalınmadan ortakların bu fırsattan faydalanmak ve gerekli bilgileri almak için kooperatife davet etti.

KREDİ TAKSİTLERİNİN ZAMANINDA ÖDENMESİ ESNAFIMIZIN  MENFAATİNE

Daha sonra  konu ile ilgili olarak açıklamasına  devam Eden Ayhan CAN, “Ortaklarımızdan ricamız kooperatiften kullandıkları kredi taksitlerini sicillerinin bozulmaması için zamanında ödemeleri gerekiyor.” dedi.

ayhan can

 

 

 

 

 

Yaklaşık olarak  5 yıla yakın bir süredir görevde olan Ayhan CAN ve yönetimi bu güne kadar yaklaşık olarak 62.142.000.00 TL kredi dağıttığını ifade etti. Can, “ her zaman esnafın yanında olmaya ve esnafımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz.”  Şeklinde konuştu.

Son olarak konuşan Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ayhan CAN; Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’a, Başbakanımız Binali YILDIRIM’a, TESKOMB Genel Başkanımız Abdulkadir AKGÜL’e, Halk Bankası Edirne Şube Müdürümüz Cüneyt ÖPÇİN’e, yönetim kurulumuza ve ortaklarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.
ayhan can (1)

 135 total views,  2 views today

Next Post

Ticari yasalarda yeni düzenleme yapıldı

                Şirket kuruluşları, iflas erteleme, karşılıksız çek ve damga vergisi ve harçlar kanununda yeni düzenlemeler oldu. Edirne Ticaret Sicil Müdürü İsmail Eser ve  ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt yaptıkları ortak açıklamada, “Vergi ve harç istisnalarından Ar-Ge ve yatırım teşviklerine, karşılıksız çek veren […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp