Aytın “damızlık inek yarışması Edirne’de yapılacak”

admin

Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Tuncay AYTIN 2015 yılında yapılması planlanan “Siyah Alaca Damızlık İnek Yarışması’ nın Edirne Merkez de yapılacağını bildirdi. Tuncay AYTIN “Birliğimiz gibi her yıl düzenlenmeye çalışılan Damızlık İnek Yarışmaları yetiştiricilerimizin, birlik üyelerimizin düğünü bayramıdır. Yarışmada sergilenen hayvanlar damızlık denilince neden ilk akla gelen şehrin Edirne olduğunun göstergesidir. Bizlerin gurur kaynağı, üyelerimizin emeklerinin karşılığıdır. Ülke hayvancılığında nasıl söz sahibi olduğumuzu ve üyelerimizin gelişmişlik seviyesini göstermektedir.

TUNCAY AYTIN

 

 

 

 

 

 

 

Yarışmalarımızı ilk olarak sadece Damızlık Birliği olarak Edirne Sarayiçi’nde düzenlerken sonra ki yıllarda Havsa Belediye Eski Başkanı Rahmetli Recep ÖZEN zamanında Havsa’ya taşıdık. Havsa ilçemizde düzenlenmekte olan Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na böyle bir yarışmanın ayrı bir renk katacağını düşünerek 6 yıl yarışmamızı Havsa Belediyesi’nin katkılarıyla, öncesinde rahmetli Recep ÖZEN, sonrasında da Oğuz TEKİN ile birlikte düzenledik. Ancak geçtiğimiz yıl ilimizde ortaya çıkan Mavi Dil hastalığı nedeni ile yarışmamızı yapamadık.

BELEDİYE BAŞKANIMIZDAN SÖZ ALDIK

Bu yıl Birlik Yönetim Kurulu olarak aldığımız karar gereği yarışmamızı Edirne Merkez’de yapacağız. Kasım ayı gibi düzenlemeyi planladığımız “Siyah Alaca Damızlık İnek Yarışması” için Edirne Belediye Başkanımız Recep GÜRKAN’dan söz aldık.

Birliğimizin faaliyetlerini ve üyelerimizin yetiştirdiği damızlık değeri yüksek hayvanları tanıtmanın en etkin yolu olan damızlık inek yarışmamızın üyelerimiz arasında da bir birlik beraberlik, kaynaşma sağladığı düşüncesindeyiz. Bu tip organizasyonların üreticiyi motive ettiği, üreticinin kendisini bir başka üretici ile kıyaslama şansı bulduğu için her zaman yararlı olduğunu düşünmekteyiz. Bu nedenle Birlik olarak bizler de önümüzdeki yıllarda elimize geçen fırsatları en iyi şekilde değerlendirerek bu tip organizasyonlar düzenlemeye devam etmeyi düşünmekteyiz. Gelişmeleri takip ederek, daha düzenli ve disiplinli bir çalışma düzeni kurarak çok daha iyi yerlere geleceğimizi de biliyoruz. Çünkü bizim yetiştiricimiz bunu hak etmekte ve bu bilince sahip olarak yetiştiricilik yapmaktadır.” dedi.

 119 total views,  5 views today

Next Post

Tasmalı; "tasarruf halka hizmeti aksatarak olmaz"

Edirne Muhtarlar Derneği Başkanı ve Edirne Merkez Şükrüpaşa Mahalle Muhtarı İrfan Tasmalı, Edirne’nin üç ilçesinden TREDAŞ şubelerinin kaldırılması ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, Bu uygulamanın tekrar gözden geçirilmesi gerektiğini, halka zarar verecek hizmetlere izin verilmemesi uyarısında bulundu. Tasmalı şunları kaydetti; “Ülkemizde 24 adet TEİAŞ bölgesi bulunuyor. Bu 24 bölgede devlete […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp