Aytın; “kötü hava kuşulları nedeniyle çalıştayı erteledik”

admin

Edirne Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği adına açıklama yapan Birlik  Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Aytın, 19-21 Şubat 2015 tarihleri arasında Edirne’de yapılması planlanan “Damızlık Sığır Yetiştiricileri İl Birlik Başkanları Çalıştayı” olumsuz hava koşulları nedeni ile ileri bir tarihe ertelenmiş ve planlanan tarihte yapılamadığını belirterek , “Planlanan Çalıştay için o tarihlerde ilimize gelen Aydın, Eskişehir ve Kırklareli İl Birlik Yönetim Kurulu Başkanları ve yönetim kurulu üyelerini Birliğimizde ve ilimizde ağırlamaktan büyük onur duyduk. Aydın Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanımız Mehmet Sedat GÜNGÖR, Eskişehir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanımız Ali İhsan ÇETİN, Kırklareli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanımız Ali DERMENCİ ve her üç Birliğin değerli yönetim kurulu üyeleri 2 gün boyunca ilimizdeydiler. İlk gün Edirne’nin tarihi mekânlarını gezen misafirlerimiz, ikinci gün Birliğimizi ve Birliğimizin Hayvan Hastanesini ziyaret ettiler. Birliğimizin üye sayısı, kayıtlı hayvan sayısı, Birliğimizin üyelerine verdiği hizmetlerin işleyişi konusunda bilgi alan misafirlerimiz daha sonra Türkiye’de 2. olarak kurulan ancak aktif olan tek Birlik Hayvan Hastanemizi gezerek Hayvan Hastanemiz hakkında da bilgi aldılar.

EDSYB (2)

 

 

 

 

 

 

 

Çalıştaya katılacak olan diğer İl Birliklerimizin olumsuz hava şartları nedeni ile aramızda olamayışları bizleri gerçekten üzmüştür. Ancak ileri bir tarihte daha kapsamlı bir şekilde hazırlanarak yapacağımız çalıştay ile bu durumu telafi ederek Türkiye’de ki tüm İl Birlik Başkanlarımızı aramızda göreceğimize inanıyoruz.

Ülkemiz hayvancılığı temeli sağlam hayvancılık örgütlerinin çalışmaları sayesinde ileri gidecektir. Üyelerimizin refah seviyelerinin artması hayvancılığın istikrarlı bir şekilde devam etmesi ile mümkündür. Bizler İl Birlik Başkanları ve Yönetim Kurulları olarak bu bilinçle çalışmakta ve üyelerimizin çıkarları doğrultusunda hareket etmekteyiz. Düzenlemiş olduğumuz bu çalıştaylar  ve toplantılar da bunun bir göstergesi olacaktır” dedi.

EDSYB (1)

 198 total views,  2 views today

Next Post

AK Parti temayül yoklamasını yapıldı

AK Parti’nin temayül yoklaması  cumartesi günü Irmak Sosyal tesislerinde yapıldı. Temayül yoklamasına Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Eski İl Başkanı Müjdat Kahve ile eski Milletvekili Necdet Budak,  Genel Merkez kararı gereği katılmadı. Diğer adaylardan  Ahmet Günşen, Ayhan Demir, Fahrettin Savcu Fatma Aksal, Hatice Gül, Mahmut Kurt, Mustafa Okur, Muzaffer Güven ve […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp