AZ SONRA

admin

Bazı TV kanalları önemli buldukları haberlerinde izleyicilerini merakta bırakmak için “Az sonra” sözcüklerini kullanır. Bu sözler üzerine  “acaba ne haberi var” diye merak ederek ekran başından ayrılmazsınız. Bu haberlerin bazıları merak edilecek düzeyde olmasa da bekler seyredersiniz.

Havaların ısınmaya başlayıp Edirne’de ufukta oda seçimlerinin ve mahalli seçimlerin gündemi oluşturacağı önümüzdeki günlerde merek uyandıracak haberler  daha  sık gündeme gelecek. Özellikle Ticaret Borsası seçimleri öncesi, kazan  iyice kaynamaya başladı.

Bu seçimlere ilişkin haberlerin bazıları bir süre önce ortaya çıktı. Bundan sonra da “Az sonra” deyip  gelecek haberlerin  kamuoyunda ses getirebilecek  nitelikte olacağının  sinyalini verelim.

Bunun için bazılarının kulakları çınlıyordur. Hiç kimse “üst makamlar beni destekliyor” diye Borsa seçimlerini kazanmayı  torbada keklik gibi  görmemeli.

O güne kadar “ Az sonra” haberlerini andıran flaş haberler kamuoyunun “böyle bir şey olur mu “diye hayret edilecek haberleri duyacağız.  Oda seçimleri bundan önceki yıllarda olduğu gibi tartışmasız sıradan bir seçim gibi geçmeyecek. Hareketlenen haber trafiğinden bunu seziyoruz. Aslında bu tür kuruluşlarda görevde olan kadrolar kendilerini destekleyecek ekibini kurup işlerini kolaylaştırmak isterler. Bu durum bir noktaya kadar başarılı ve geçerlidir. Öyle an gelir ki, bu oyunlar,çabalar yeterli olmaz,bu tür kurumlarda  görev değişimi kaçınılmaz duruma gelir.

Ticaret Borsamızda da böyle bir durum gündemde. Önümüzdeki günler neyi getirecek bekleyip göreceğiz.

   Bir diğer önemli “Az sonra” haberleri kapsamına girebilecek haber kaynağı da siyasiler arasında yaşanacak. İçinde bazı siyasi üst yöneticilerinin de bulunduğu bir “ithalat” sorunu önümüzdeki günlerin flaş  haber  konusu olabilecek, bunun kokusunu alıyoruz.

Bölgemiz ekonomisini de yakından ilgilendirebilecek bu konunun dallarının ilçelere kadar uzanabileceği iddia ediliyor. Bu yönde iddianın dosyalarının kabarık olduğu önümüzdeki günlerde gündeme gelebileceği söyleniyor. Bu bir senaryo dedikodu türü  bir haber  değil, ciddi bir iddia, günlerdir kamuoyunda dillendiriliyor.

    Bunun etkisi nerelere ve kimlere uzanacak yine bekleyip göreceğiz.

 Gelecek günlerin en çok merek içeren haberleri ise siyasilerimizin belediye başkanlıklar adayları üzerinde yoğunlaşacak. Bunun için iktidar ve muhalefet cephesinde rivayetler muhtelif.

İktidar kanadında Kültür eski Bakanı Ertuğrul Günay’ın adı dahi gündeme getiriliyor.”Nasıl olur milletvekili seçimlerinde olduğu gibi yine dışarıdan aday mı aranıyor” diye hayrete düşmeyin. İktidar partisi Edirne’de seçim galibi olmak için tüm alternatifleri deneyecek. Eski Kültür Bakanı da bu alternatiflerde adı geçenlerden biri.

     Bu alternatifi öne sürenler eski Bakan Güney’in  Edirne’de seçmenin sosyal demokrat kanadından da oy alabileceği, böylece seçim kazanma şanslarını artacağı iddiasındalar Bunun için Eski bir sosyal Demokrat milletvekilinin de devreye girdiği söyleniyor. Bunlar bugün için sadece iddia. Aslında ben böyle netlik kazanmayan haberleri gündeme taşımayı sevmem. Fakat on günlerde  kamuoyu gündeminde olduğu için bazılarını kulaklarını çınlatmak istedim.

Muhalefet CHP’de ise aklı esen yani bir Belediye Başkan  adayı  yaratıyor.  Onları şöyle bir hatırlayalım. Basına yansıdığı için belirtiyorum. Bunların kimin ürünüdür bilinmez. Bir anda CHP İl Başkanı Teoman Özdöl’ün  Edirne  Belediye Başkanlığı haberi ortaya atıldı.

Gündemde başka haberlerin olduğu birkaç günde  bu haber  birden bire gündeme oturdu. Aslında aday olacağı söylenen il başkanının böyle bir beyanatı  da yoktu. 

Muhalefet partisinde Bir başka belediye başkanı adayını da Belediye Başkanı ile her toplantıda ters düşen CHP  Belediye Meclis üyesi Namık Kemal Döneneken olduğu,Döneneken’in ekibi ile bu konuda çalışmalara hız verdiği söyleniyor.

CHP’de Belediye Başkanlığı adaylığında adı geçenlerin listesi oldukça kabarık. Şükrü Ciravoğlu pusuda bekliyor. Eski yönetim kadrosunun  da kendisine destek verdiği söyleniyor.Bu seçimde eski politikacılar hatta eski milletvekilinin  dahi bu göreve soyunacaklar iddiaları var. Bu arada “çifte pazarlık” yaparak işini garantiye almak isteyenlerin  de olduğu söyleniyor.

Muhalefet partisinde bir başka ilginç gelişme ise,  Seçilmiş İl yönetiminin görevden alma girişimi oldu.”önce ben değil parti “Fikrini CHP’de hakim olması mücadelesi veren bu yönde parti  Genel Merkezinden destek alan İl yönetiminin görevden alınması girişimi çözüm olmadı. Bu yola başvuranlar Genel Merkezden umduğu desteği bulamayıp, ters yüz geri döndüler.

Şimdi bu kişilerin başka taktikleri deneme  peşinde oldukları İl Yönetimini görevden alma girişimlerinin süreceği iddiaları var.

Fakat Genel Merkezin parti disiplini sağlamak amacında olan,onun mücadelesini veren  Edirne İl yönetimini arkasında duracağı anlaşılıyor.

    Bunu dışında hesabı olanların, çeşitli taktiklerle aday olma  yolu arayanların belediye başkanlığı seçimlerinde fazla şansı olamayacağı  görüşü hakim     

 

 

 

 138 total views,  2 views today

Next Post

Uzunköprü Kültür Ve Yardımlaşma Derneği Törenle Açıldı

Uzunköprü Kültür Ve Yardımlaşma Derneği Törenle Açıldı   Uzunköprü Kültür ve Yardımlaşma Derneği törenle açıldı. Açılışa Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen, CHP Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli, Uzunköprü Emniyet Müdürü Ahmet Kenar, Edirne CHP İl Başkanı Teoman Özdöl, CHP Uzunköprü İlçe Başkanı Yakup Atalay, Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, Edirne CHP Kadın […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp