Azatlı Köyü Muhtarı Orhaniye yolunun yapılmasını istiyor

admin

Havsa ilçesine bağlı Azatlı köyü muhtarı Musa Bacı,sadece malzeme aldıklarını,   yollarının işçiliğinin köylülerin  katkısı ile imece usulü ile köy ara yollarını yaptıklarını söyledi.  Köyün içinde geçen derenin yatağının  açılımının tamamlandığını belirterek ; “ Mayıs ayının dördünde derenin ıslahı için ihale yapılacak, böylece derenin üzerine halkın geçmesi için 6 köprü, kenarları ise demin parmaklıkla kaplanacak, ayrıca   dere çevresine de yürüyüş yalları olacak.

Azatlı Köyü Muhtarı Orhaniye yolunun yapılmasını istiyor (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Bizim için en önemli sorunlardan biri Orhaniye ile Azatlı arasındaki yolun bir an önce yapılması her nedense bugüne kadar geciktirildi. Bu yol 4,5 Km.  Şu anda stabilize olan bu yolun araçların rahatlıkla geçebileceği konuma getirilmesi ile  Edirne ile Azatlı arasındaki yol 8-9 Kilometre kısalmış olacak. Yol konusunda köylerimiz çok şanssız. Bir de E-5  yolundan Edirne’ye gitmek için  döner kavşak olmadığı için  yola çıkacak araçlarımız üç kilometre Havsa istikametinde yol alıp  daha sonra Edirne istikametine dönüyor. Kısaca 6 kilometre fazla yol almak zorunda kalıyoruz.

Bu yoldan bizim gibi iki üç köyümüz daha eziyet çekiyor. E-5  Yolu güzergahında birçok kavşak yapılmasına karşın, bizim köylerimizin E-5 bağlantı yoluna neden  kavşak yapılmadı anlamakta güçlük çekiyoruz. Biz Havsa’ya bağlı bir köy olmamıza rağmen genellikle Edirne ile işlerimiz yoğunlukta daha ziyade  orayla bağlantımız oluyor.  Yolumuza kavşak yapılması için yapılan başvurulardan sonuç alınamadı. Bu aynı zamanda ekonomik kayıp yaratıyor.Eğer  bu yola kavşak yapılmış olsa   ve Orhaniye yolumuz asfaltlansa   Edirne  bağlantı  yolumuz   çok daha kısalmış olacak.  Köyümüzden kalkan üç vardiya  işçi servis araçları var. Onlar da bu eziyete katlanıyorlar” dedi.

Azatlı Köyü Muhtarı Orhaniye yolunun yapılmasını istiyor (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Daha sonra konuşan Edirne Muhtarlar Derneği Başkanı  İrfan Tasmalı kendisinin de bu köyden olduğunu, sorunlarını çok iyi bildiğini belirterek. Azatlı ile Orhaniye yolunun asfaltlanması ve araçların bu yolda gidip gelmesiyle hem E5 Yolunda araç trafiği azalacak. Fabrikalara  üç vardiya halinde gidip gelen  otobüslerin   yakıt tasarrufu ile üç yılda bu  yol  için harcanan masraf karşılanmış olacaktır.

Yetkilileri  buradan bir kez daha uyarmak istiyorum. Bu köylerin Edirne bağlantı yolları konusunda çözüm getirilsin. E-5 yolunda bakıyoruz her iş yerinin önünde kavşak kapılmış,acaba  neden  üç köy  bağlantı yolundan bu hizmet esirgeniyor. Ayrıca programa alınmasına karşın Azatlı- Orhaniye yolu  neden programa alınmıyor” diye konuştu.

 

 

 50 total views,  2 views today

Next Post

Bir pire için yorganı yakanlar

Halkımız arasında gereksiz olaylara tepki gösteren ve  konuları  başka alana çekmek isteyen, özünden saptırıp kıvırtanlar ve olduğundan farklı görünmek için bahane arayanlar için halkımızın bir özdeyişi vardır “Bir pire için yorgan yaktı” denir. Bizim gibi halkın siyasi ve sosyal bilinç düzeyi yeterince gelişmemiş toplumlarda bir pire uğruna yorgan yakan insanların […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp