Bahçeli” yandaşlar zenginleşti Trakyalı fakirleşti”

admin

MHP’nin İstasyon meydanında düzenlediği mitinge Milletvekili adayları, parti teşkilatı, İl ve merkez İlçe görevlileri, kadın ve gençlik kolları, il genel meclisi ve belediye meclis üyeleri ile Edirne merkez ve çevre il ve ilçelerden binlerce coşkulu partili katıldı.

Bahçeli” yandaşlar zenginleşti Trakyalı fakirleşti”  (4)

 

 

 

 

 

 

Partililerin alkışları ve tezahüratı altında kürsüye çıkan MHP Lidere Devlet Bahçeli, Edirne’nin tarihi dokusuna değinerek başladığı konuşmasında daha sonra şunları kaydetti;  “Edirne milli bir emanettir. Edirne serhat boylarındaki güvencesidir. Edirne kardeşliğimizin özeti geçmişte yaşanan acı ve sevinç dolu günlerin en canlı tanığıdır. Edirne olmadan tarih yaprakları eksik kalacaktır. Edirne anlaşılmadan Türkiye anlaşılmayacaktır. Edirneli kardeşlerimizin sorunları fazladır. Çiftçilerimiz açmazdadır. Hasat zamanına az bir süre kalmasına rağmen buğday alım fiyatları açıklanmamaştır. Toprak Mahsulleri Ofisi bir önceki yıl çiftçilerimizi tüccara mahkûm etti. Tefeci ve aracılar üreticilerimizin emeğini gaspetti. Çiftçilerimizin tarlasından aldıkları ürün borçlarına yetmiyor. Çiftçilerimizin elinde avucunda yok. Ürün girdi fiyatları almış başını gidiyor. Mazota, gübre ve ilaca güç yetiştirmek imkânsız. 13 yıldan bu yana AKP iktidarı çiftçilerimizi yalnızlığa terk etti. Yandaşlar haksız ve hukuksuz yollardan zenginleşirken çiftçilerimiz daha da yoksullaştı. Bugün köy ve şehirlerde insanlarımızın yüzleri gülmüyor. Borç yükü her alana sinmiş durumda. Elde edilen ürün borca gitmektedir. Besmele ile saçılan tohumdan geriye sadece sapı kalmaktadır. Tarlaların verimi düşüyor.

Bahçeli” yandaşlar zenginleşti Trakyalı fakirleşti”  (3)

 

 

 

 

 

 

 

AKP çiftçilerimizi kaderi ile baş başa bıraktı. İktidar kaçak saraya gelince trilyonları savuran ayakkabı kutularına trilyonları saklayan soygun şebekesi konu çiftçilere geldiğinde gözünüzü toprak doyursun diyecek kadar seviyesizleşmektedir. 2002 yılında 3,2 kilo buğday ile  bir litre mazot alınırken  2014 yılında ise 5,22 kilo buğday ile  bir litre  mazot alınmaktadır. Bu karşılaştırmaları diğer ürünlerde de yapmak mümkündür. Ve sonuç aynıdır. Bundan çıkarılan sonuç şudur.  Çiftçilerimizin kullandıkları mazot faturası yıldan yıla artmaktadır. Çiftçilerimizi emekleri boşa gitmektedir. 2002 yılında 600 gram buğday bir kilo gübreye eşit fiyatta iken şu anda 1,1 kilo buğday bir kilo buğdaya denk düşüyor. AKP iktidarı süresince mazot dört kat gübre 9 kat elektrik kullanım bedelleri ise 2.5 kat yükselmiştir. Rakamlar ile AKP’nin söyledikleri farklıdır. AKP’nin baktığı yerde çiftçi yoktur. AKP iktidarından kaybeden çiftçilerimizdir. Bırakınız 2002  yılını  2007 yılından bu yana  bankalardan kullandıkları kredi miktarı 2014 yılında %296’ya yükseldi. Yaklaşık 40 milyar liraya ulaşmıştır. Alınan kredilerin geri ödemesi kolay olmamıştır. Çiftçiler böyleyken esnaflarımız farklı mıdır? Edirne’de esnaflarımız memurumuz işçimiz AKP iktidarından şikâyetçidir. Menfaat Çetesi AKP toplumun her kesimi ile bağlarını koparmıştır. Şimdi sizlere soruyorum AKP’nin iktidar yıllarında huzurunuz arttı mı? Cebiniz para gördü mü? Borçlarınız azaldı mı?

Bahçeli” yandaşlar zenginleşti Trakyalı fakirleşti”  (1)

 

 

 

 

 

 

 

SİZ ÇALIŞTINIZ ONLAR ÇALDI

Bu dönemde çileyi çeken ve kaybeden yine sizlersiniz. Buna karşı haram yiyenler bellidir. Yedikçe kuduran Edirnelinin kesesine gözünü diken hırsızlar ise ortadadır. Çiftçimiz çalıştı baktık bir milyar üç yüz yetmiş milyon lira kaçak saraya yatırılmış. Esnaflarımızı siftah paraları ayakkabı kutularına konmuş.  Edirnelilerin paraları yatak odalarına saklanmış. Siz çalıştınız onlar çaldı. Siz çalıştınız onlar servetlerini katladı. Onlar görülmedik bir servet çarkı ve soygun düzeni kurdular. Edirne yoksulluk içinde kalmış. Bunlar bunlar Davutoğluna göre yersizdir. Edirneli çocukları işsiz kalsın bunların çocukları gemilerle oynasın kurdukları şirketleri darphaneye çevirsin. Bu olanlar karşısında AKP iktidarı sürsün mü? Harsızlar makam ve mevki sahibi olmaya devam etsin mi?  Edirnelilerin sesinin balkanlarda çınlamasını saraylarda yankılanmasını istiyorum.

EDİRNE’NİN KİMİNLE YÜRÜYECEĞİ MEYDANDADIR

Bizimle yürümeye hazır mısınız? Haziranda MHP’nin milli ve tarihi yürüyüşü için oy verecek misiniz? Edirne’nin kiminle yürüyeceği meydandadır. Edirne’nin talihi açık olsun şayet yürümezsek önümüz karanlıktır. Bu gerçekleşmezse hainler, Türk ve Türkiye düşmanları arayı açacaktır. Türkiye bugün yol ayrımındadır. MHP 7 Haziranda Edirnelinin kararına sonuna kadar güvenmektedir. Bu seçimle milletimizin gelecek yıllardaki kaderine de milli bir şahlanış göstereceksiniz.  Ülkenin kavga ortamına sürüklenmesine ortak olacak mısınız. Milli birlik etrafında kenetlenerek bölünmeyeceğimizi dosta ve düşmana karşı bir kez daha göstereceksiniz. Onurumuzla oynayan siyaset tüccarları ve çıkar çetelerinin yakasına yapışmak artık bir namus borcu olmuştur. Çatışma ve kutuplaşma ile vicdanları sömürülenlere son vermek artık vatan görevidir. Bu hesaplaşma 7 Haziranda sandık başında yapılacaktır. Gelişmeler önümüzdeki seçimleri taraflarını belli etmiştir. Bir tarafta AKP ve işbirlikçi çıkar çevrelerinin koalisyonu diğer yanda milletini karşılıksız seven Türkiye sevdalıları. Bir taraftan Türkiye’den intikam almaya çalışan iç ve dış mihraklar diğer tarafta Türkiye’yi kurtarmaya yemin etmiş Türk milliyetçileri Bir tarafta bölücü ve teröristler diğer tarafta ise milli ve tarihi emanetleri canı pahasına koruyan balkanlarda destan yazan Edirneliler Bir tarafta ikbal için siyasete soyunanlar, diğer tarafta Ülkeye sahip çıkan Milliyetçi Hareket. Gafletin ihanete vardığı korkaklığın teslim olmaya dayandığı bir iktidar dönemi 7 Haziran’da sona erecektir. Biz bütün meselelerin üstesinden gelebiliriz. Ülke sorunlarını tek başımıza çözeriz. Bugün kurtulanlar sevinmesin bir gün yaşam zorlukları sizin kapınızı da çalacaktır. Bunun için çözüm milliyetçi iktidardadır.” Dedi.

Bahçeli” yandaşlar zenginleşti Trakyalı fakirleşti”  (2)

 120 total views,  2 views today

Next Post

İstanbul’un fethinin yıldönümü kutlaması

Osmanlı Devleti tarafından 1453 yılında İstanbul’un Bizanslılardan alınışının 562. yıldönümü coşkulu törenlerle kutlandı. İstanbul’da kurtuluş yıldönümünden bir gün sonra 30 Mayısta yapılan törene milyonlarca kişi katıldı. Yapılan animasyonlarla çeşitli görüntülerle kurtuluş günü canlandırıldı. O günleri andıracak törenler gösteriler halka sunuldu. İstanbul’un fethinin böyle coşku ile kutlanması doğru da;  bunu siyasi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp