Bahçeşehir Koleji 2. Sınıf Öğrencileri Bilim Gezisinde

admin

Bahçeşehir Koleji İlköğretim Okulu 2. sınıf öğrencileri, öğretmenleri Müjde Gaye GÜNDOĞDU ve Sinem GÜNEL rehberliğinde Trakya Üniversitesi Fen edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü’nün Omurgalılar Müzesi’ni ziyaret ettiler. Biyoloji Bölümü öğretim Üyesi Doç. Dr. Özlem ERDOĞAN minik öğrencilere rehberlik etti. Yrd. Doç. Dr. Mustafa KAYA da öğrencilere memeli ve omurgalı hayvanlarla ilgili bilgiler verdi. Ardından öğrencilerle Biyoloji Bölümünün Böcek Laboratuarına inildi. Farklı türlerde böceğin olduğu laboratuvarda mikroskoplarla böcekler üzerinde incelemeler yapıldı. Özlem ERDOĞAN öğrencilere ülkemizin çeşitli bölgelerine ait birçok böceği tanıttı. Böceklerin zararsız canlılar olduğu hatta faydalarının bile olduğu belirtildi.

Öğrenciler, Omurgalılar Müzesi’nde iç organları boşaltılıp doldurulmuş hayvanları ve iskeletlerini oldukça dikkatli bir şekilde incelediler. Çocuklar omurgalı hayvanları, sürüngenleri, balıkları, memelileri ve kuşları yakından inceleme fırsatı buldular.

Oldukça eğlenceli ve ilgi çekici olan bilim gezisinde tüm öğrenciler hayvanların yapısını ve böcek dünyasını yakından tanıyarak güzel bir gün geçirdiler.

Özel Edirne Bahçeşehir İlkokul ve Ortaokul Müdürü Mahmut BOZTÜRK, “Tam öğrenmenin gerçekleşebilmesi için derslerde konunun anlatılması yeterli değildir. Düzenlenen bu tarz eğitsel geziler okulumuzda uyguladığımız Kişiye Özgü Öğretim Modelini desteklemekte ve tam öğrenmeyi sağlamaktayız. Gezinin düzenlemesinde emeği geçen öğretmenlerimize ve Trakya Üniversitesinin değerli öğretim üyelerine teşekkürlerimi sunuyorum.” diyerek, düşüncelerini ifade etti.resim2

 177 total views,  2 views today

Next Post

1 Mayıs Bayramı Ardından

Her yıl 1 Mayıs geldiğinde herkesin içine bir endişe kaplıyor. “Acaba bu yıl İşçi Bayramı kutlamalarında ne olaylar olacak” korkusu içinde bayram olması gereken bu gün insanlar arasında bugüne kadar olanlardan dolayı korkulacak bir gün, kâbus haline getirildi. Bazı çevreler “1 Mayısta yine olay olacak”  haberlerini yayarak adeta kargaşa oramı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp