Bahçeşehir Koleji Edirne İl Milli Eğitim Müdürü’nü Ziyaret Etti

admin

Türkiyede bu yıl 8.si düzenlenen “First Lego Lig Robotik Turnuvaları” na katılmak üzere son hazırlıklarını tamamlayan Edirne Bahçeşehir Lisesi Robotik Kulübü öğrencileri geliştirdikleri projelerini tanıtmak amacıyla Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan’ı makamında ziyaret etti.

Küreselleşen dünyada sosyal, paylaşımcı, teknolojiyi iyi kullanabilen ve yaratıcı gençlere kendilerini biraz daha geliştirme imkanı sağlayan robotik kulüpleri her yıl düzenlenen turnuvalar sayesinde gençlere yarışma ve rekabet duygusunu da yaşatıyor. Her yıl farklı bir tema işleyen turnuva bu yıl yaşlıları konu alıyor. “Yaşlı Nesile Genç Çözümler” temalı turnuvaya Özel Edirne Bahçeşehir Koleji Lisesi öğrencileri yaşlı ve kalp pili kullanan kişilerin hayatlarını kolaylaştıracak çözümler ürettiler. Bu projeye göre yaşlı ve kalp pili kullanan kişiler artık yalnız yaşayabilecekler.

Projeyi beğeni ile inceleyen İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan öğrencileri ve rehber öğretmenlerini tebrik ederek her türlü desteğe açık olduklarını belirtti.  Ayrıca Robotik Kulübünün Edirne’de ilk kez Özel Edirne Bahçeşehir Koleji’nde açılması sebebiyle okulun yenilikçi idarecilerini gösterdikleri fütürist yaklaşımlarından dolayı tebrik etti.resim (1)

 198 total views,  2 views today

Next Post

Tarihi Karaağaç Mahallesi’nde Çevre Kirliliği

Kurtuluş Savaşı sonrası Lozan Antlaşması ile Yunanlılardan aldığımız, bölgemizin  sebze meyve merkezi  tarihi  Karaağaç mahallesi girişinde Buzhane yanındaki köprü ve çevresi  çöplükten farksız. Pazarkule yoluyla Edirne’ye giriş çıkış , yapan  turistler bu  kötü görüntülerle karşılaştırıyor. Adeta mikrop  yuvası haline gelen köprü altı, Edirne’mizin en güzel yerlerinden birisi olarak bilinen tarihi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp