Bahçeşehir Koleji Yeni Sınav Sisteminde Yine Bir İlki Gerçekleştirdi…

admin

Anaokulundan üniversiteye yaşam boyu sürekli ve kaliteli eğitimi ile geleceğe yön veren ve 21. yy becerileriyle donatılmış nesiller yetiştiren Bahçeşehir Koleji, yeni okulları dahil olmak üzere tüm okullarında yeni sınav sistemine uygun Merkezi Okul Sınavlarını bugün gerçekleştirdi…

 _MG_8182

Bahçeşehir Koleji, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrenci, öğretmen ve okul arasındaki

ilişkiyi güçlendirmeyi hedefleyen ve ortaöğretime geçiş modeli güncellemek amacıyla hayata geçirilen yeni sınav sistemine uygun olarak hazırladıkları sınavın ilk oturumunu bugün Türkiye’deki tüm Bahçeşehir Koleji Kampüslerinde gerçekleştirdi.

_MG_8188

 

İki oturum olarak planlanan sınavın ilk oturumu Türkçe, Matematik, İngilizce derslerinden oluştu.25 sorundan oluşan Türkçe sınavına 30 dakika, 25 Matematik sorusunda 35 dakika, 20 İngilizce sorusuna ise 25 dakika süre verildi.

Bugün gerçekleştirilen ilk oturumda önce Türkçe kitapçıkları öğrencilere dağıtıldı. Verilen süre tamamlandığında kitapçıklar toplanarak 5 dakika ara verildi. Sonrasında Matematik kitapçıkları dağıtıldı. Aynı şekilde süre tamamlandıktan sonra 5 dakika ara verilerek İngilizce soru kitapçıkları dağıtıldı. Sınav bitiminde soru kitapçıkları ve cevap anahtarları toplanarak 1. oturum tamamlanmış oldu.

Yarın yapılacak olan 2. oturum ise Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler , Din Kültürü ve Ahlak bilgisi derslerinden oluşacak ve ilk oturumdaki uygulama gibi yapılacaktır.

Fen ve Teknoloji soruları 25 soru 35 dakika, Sosyal Bilgiler 25 soru 30 dakika, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 20 soru 25 dakikadan oluşacaktır.

Sınav değerlendirmesi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan şekilde öğrencinin yaptığı yanlışlar dikkate alınmadan, sadece doğru sayıları dikkate alınarak yapılacaktır.

 

Oturum sonunda öğrencilerden alınan yorumlar ise şu şekildedir;

Öğrenciler, sınavdaki soru sayılarının ve sürelerinin uygun olduğunu, ancak 3 dersin aynı kitapçıkta verilmesinin dersler arasındaki süre aktarımı açısından daha verimli olacağını paylaştılar.

  • Kitapçıklar ayrı ayrı verilecekse, Matematik için ayrılan sürenin artırılması ve sınavlar arasındaki sürenin en az 15 dakika olması gerektiğini,
  • Türkçe ve Matematik derslerinin ise ayrı oturumlarda yapılabileceğini önerdiler._MG_8210

 145 total views,  2 views today

Next Post

SEDEFÇİ MAHALLE ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Edirne Belediye  Başkanı  Hamdi Sedefçi Mahalle ziyaretlerini sürdürüyor. Ziyaret ettiği mahallelerde halkın yoğun ilgisi ile karşılaşan Sedefçi Bu ziyaretleri sırısında vatandaşların sorunlarını da  belirliyor Hamdi Sedefçi dün de  Edirne Merkez Talatpaşa Mahallesi’nde, esnafları ,kahvelerdeki vatandaşları ziyaret etti. Vatandaşlarla sohbet eden ekonomik durumları ve diğer sorunları hakkında bilgi alan Sedefçi Talatpaşa […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp