Bahçeşehir Kolejinden Bir Başarı Daha

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Edirne Bahçeşehir Koleji öğrencisi Muhammed Yiğit AKIN, 17 Aralık 2013 Salı günü İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen SpeedStacks Türkiye Turnuvası’nda, döngü dizilim klasmanında sergilediği performansla Türkiye 3.sü oldu.

bahçeşehir-koleji-edirne

1980′ li yıllarda ilk olarak Amerika’ da ortaya çıkan ve 1995 yılından sonra popülaritesini arttıran Dizilim Sporu, 2000’ li yıllarda yapılan araştırmalar sonucunda sağladığı faydalardan sonra okullardaki en önemli aktivitelerden biri halini aldı. Amerika’ da yapılan araştırmalar Dizilim Sporu uygulamasının, iki elin aynı anda kullanılmasında, el-göz koordinasyonunun sağlanmasında, beynin sağ-sol kısımlarının aynı anda kullanılmasında ve motor becerilerinin gelişmesinde olumlu katkılarda bulunduğu kanıtlandı. Sağlamış olduğu yararların yanı sıra çocuklara hoşça vakit geçirtmesi, beden eğitimi dersleri ve kulüp etkinlikleri için Dizilim Sporu önemli aktivitelerden biri haline geldi. Dünya çapında 46 ülkede 37.720 eğitim ve aktivite programlarında yer alan bu spor, Edirne Bahçeşehir Koleji’nde 2013-2014 Eğitim Öğretim yılında açılan SpeedStacks – Dizilim Kulübü olarak faaliyete geçti.

bahçeşehir-koleji-edirne (1)

İlkokul Müdür Yardımcısı ve Kulüp öğretmeni Bahar YÜKSEL liderliğinde, Ekim ayından beri çalışmalarını sürdüren kulüp öğrencileri, emeklerini Muhammed Yiğit Akın’ın aldığı madalya ile taçlandırdı. Okul Müdürü Mahmut BOZTÜRK, “ Bu tür etkinlikler öğrencilerin motor becerileri yanı sıra akademik ve sosyal gelişimlerini de olumlu yönde etkiliyor, dünya vatandaşı olma yolunda öğrencilerin vizyonlarını genişletiyor. Okulumuzda başlayan bu etkinliğin ilimizdeki diğer okullarda da uygulanmasının tüm öğrenciler için faydalı olacağını düşünüyorum. İlerleyen günlerde okulumuzun ev sahipliği yapacağı il genelinde bir turnuva yapmayı planlıyoruz.” şeklinde konuştu.

 233 total views,  6 views today

Next Post

Kamu Hastaneleri Birliğinden Önemli Uyarı

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Edirne Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op Dr İlhan Açıkgöz, Aldıkları duyumlara göre, Edirne’de bir takım kişi veya gruplar hane hane dolaşmak suretiyle Edirne Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nden geldiklerini ifade ederek ağız, diş sağlığı ve diş macunu, fırçası ile […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp