BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ İFTAR YEMEĞİ DÜZENLEDİ

admin

Bahçeşehir Üniversitesi Üç şerefeli Cami Yanındaki  (Peykler Medresesi)  Edirne sarayı yeni kazı evinde bir iftar yemeği düzenledi. İftar yemeğine Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Belediye Başkanı Recep Gürkan, Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Şenay Yalçın, Üniversite Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel, Etso Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Daire Müdürleri, Siyasi Parti Yöneticileri,  İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri,  Dernek Yöneticileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

bahc sehir universitesi (5)

Törende ilk olarak söz alan Rektör Yalçın Edirne’nin önemine değinerek ataların en önemli eserleri Edirne’ye verdiğini, bunu eserlere Edirnelilerin sahip çıkacaklarına inandıkları için yaptıklarını ifade ederek, eğitim kurumlarının böyle önemli bir kentte faaliyette olmasından mutlu olduklarını söyledi. Yalçın sözlerini Kırkpınar ile ilgili bir şiir ile noktaladı.

bahc sehir universitesi

Daha sonra söz alan Mütevelli Heyeti Başkanı Yücel politikacı olduğu zaman Edirne’ye defalarca geldiğini, Bu yıl gelerek Kırkpınar Etkinliklerini izleme imkânı bulduğunu belirterek şunları kaydetti, Öğrendiğim kadarı ile Kırkpınar olimpiyatların ardından ikinci eski spor organizasyonu. Böyle bir organizasyonun yapıldığı Edirne Cumhuriyetimizin Avrupa’ya açılan penceresidir. İnşallah Edirne Belediyesi, Valimizin ve hükümetimizin katkılarıyla gerekli master planları yapılır, biz de buna gerekli katkıyı sağlarız” dedi.

Ardından söz alan belediye Başkanı Gürkan, Bahçeşehir Üniversitesinin birçok özelliği ve unvanının olduğunu belirterek şunları öyledi, “ bunlar önemli başarılar bizim için bütün bunlardan en önemlisi Kırkpınar’da ilk kez gerçekleştirilen programla yılın en iyileri töreni yapıldı. Bu ilklerden ikisini Bahçeşehir aldı. Bunu bağımsız bir jüri belirledi. Yılın Akademisyeni ödülünü Bahçeşehir Üniversitesi kazanırken, yılın Üniversite ödülünü de yine bu okulumuz kazandı. Böylece Bahçeşehir Üniversitemiz Kırkpınar Etkinliklerinde yapılan yarışmada ilk ödüllü üniversitedir. Bunun İçin Bahçeşehir Üniversitemizin akademik ve idari kadrolarını bir kez daha kutluyorum. Bilindiği gibi Edirne Bursa’nın oğlu İstanbul’un babası olarak kabul edilir. Kentimiz Sultanların şehri şehirlerin sultanı olarak bilinir. Edirne’nin en önemli özelliği ülkemiz ve dünyanın en özgür insanlarının yaşadığı bir kent olmasıdır. Biz kentimizi bir Balkan kenti Avrupa kenti yapma amacında değiliz biz Edirne’yi bir dünya kenti yapmak istiyoruz. Bu amaçla Bahçeşehir Üniversitemiz, Valiliğimiz de dahil ortaklaşa çalışarak Ağustos ayı içinde master planımızı hazırlayacağız. Daha sonra yol haritamızı çıkaracağız “ dedi.

bahc sehir universitesi (2)

Son olarak söz alan Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Edirne’nin sorunlarının bir tek Belediye ve Üniversitenin çabası ile çözümlenemeyeceğini, el ele vermek gerektiğini belirterek şunları kaydetti, “ Hacı Bektaş Velinin ifade ettiği gibi bir ve beraber olalım.  Gerçekten Edirne’mizin bir master planına ihtiyacı vardır. Bunu belediyemiz ve diğer kurumlarımızla birlikte gerçekleştireceğimize inanıyorum. Çünkü birlik ve beraberlik her şeyin başlangıcı ve başarının en önemli yoludur. Bir yerde ayrılıklar çekişmeler olursa orada işler yürümez. İş birlik ve beraberlik içinde olmaktır. Bu eğitim kurumumuzun Edirne’ye gelerek faaliyetin sürdürmesi bizler için mutluluk kaynağıdır” dedi. Konuşmaların ardından Bahçeşehir Üniversitesinin müzik ekibi geceye katılanlara müzik ziyafeti sundu.

bahc sehir universitesi (3)


bahc sehir universitesi (1)

bahc sehir universitesi (4)
bahc sehir universitesi (6)

 

 

 

 

 94 total views,  2 views today

Next Post

CHP Yöneticilerinden Basın Toplantısı

CHP Edirne İl merkezinde sel baskını ile ilgili olarak bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya İl Başkanı Oktay Bozkurt, Merkez İlçe Başkanı Şenol Geçmiş, İl Genel Meclis Üyeleri Erdal Akgün, Mehmet Geçmiş CHP Milletvekili Adayı Erdin Bircan ile köylerde selden zarar gören vatandaşlar katıldı.  Toplantıda konuşan İl Başkanı Bozkurt; “ yoğun […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp