Bahçeşehir’de yazar ve drama etkinliği

admin

Bahçeşehir’de yazar ve drama etkinliği (2)

 

 

 

 

 

 

 

Kitap okumak bir zihin ilacıdır. Okuyarak olayların ve gelişmelerin iç yüzünü öğrenen bir kişi, öncelikle kendine olan güvenini artırır. Bu ise aynı zamanda düşünce ufkunu geliştirip geniş bir görüş açısı sağlayarak, olayları inceleme yeteneği kazandırır. Kültürlü bir insan olmanın biricik yolu okumaktır. Bu kapsamda Özel Edirne Bahçeşehir Ortaokulu ve İlkokulu öğrencileri yazarlarla,  drama eğitmenleriyle sık sık bir araya geliyor.

Bahçeşehir’de yazar ve drama etkinliği (1)

 

 

 

 

 

 

 

Yaratıcı Drama Eğitmeni Çiğdem ODABAŞI, Fazıl Hüsnü DAĞLARCA’nınYaramaz Sözcükler adlı çocuk kitabı ve Alexandre DUMAS’ın Monte Kristo Kontu adlı macera romanından yola çıkarak Özel Edirne Bahçeşehir’in 4. ve 7. Sınıf öğrencileri ile verimli bir o kadar da zevkli bir çalışma gerçekleştirdi.

Bahçeşehir’de yazar ve drama etkinliği (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

Okul Müdürü Mahmut BOZTÜRK; okumak, doğduğu andan itibaren birçok eğitim süreci geçiren insan için en kolay ve en etkili öğrenme yoludur. Sahip oldukları bilgilerin %60’ını bu yolu kullanarak edinen gelişmiş ülke toplumları, günümüzde daha fazla okuma alışkanlığına sahip olmanın sağladığı avantajları her alanda yaşamaktadırlar. Biz de bu konuda öğrencilerimize destek sağlamak adına yazarlarla, drama eğitmenleriyle buluşma ve söyleşi yapma fırsatı sunduklarını söyledi.

 

 

 

 89 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Valisi İl Genel Meclisi’ni ziyaret etti

            Bir süre önce Edirne’ye Vali Vekili olarak atanan Mehmet Tekinarslan İl Genel Meclisinin Haziran ayı toplantısına katıldı. Toplantıda konuşan İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş bu ziyaret programının daha önceleri belirlendiğini ülkede bazı işlerin istendiği gibi gitmediğini Vali Vekili olarak atanan Tekinarslan’ın  bir anlamda […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp