BAKAN MÜEZZİNOĞLU ÇELTİK FABRİKASININ AÇILIŞINA KATILDI

admin

 SAĞLIK BAKANI MEHMET MÜEZZİNOĞLU: – “2002 YILINDA ÇELTİK TOHUMUNU İTHAL EDEN ÜLKEYDİK; ŞİMDİ KENDİ TOHUMUNU ÜRETEN VE DÜNYAYA İHRAÇ EDEN ÜLKE HALİNE GELDİK”

 

AW000433Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Edirne’nin Uzunköprü ilçesinde bir çeltik fabrikasının açılışına katıldı. Keşan ziyaretinin ardından Uzunköprü’ye gelen Müezzinoğlu, fabrikanın açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye’nin önemli bir markası olabilecek çeltik ve pirinç üretiminde geçtiğimiz son 10 yılda yüzde 50 artış olduğunu aktardı.
AW000433

Çeltik üretiminde yaşanan artış sonucunda Trakya bölgesinin çeltik merkezi olması ve bu merkezin hem Türkiye’de hem de dünyada marka yapılabilmesi adına herkese önemli görevler ve sorumluluklar düştüğünü kaydeden Bakan Müezzinoğlu, “Çeltik üretiminde son 10 yıla baktığımızda mutlaka aksayan yönler, eleştirilebilecek yönler, kusur bulunacak alanlar vardır. Rakamlar ve gidişat asla yalan söylemez. 2002 yılında çeltik tohumunu ithal eden bir ülkeydik; şimdi kendi tohumunu üreten ve dünya çapında tescillenmiş 35 farklı tohumu dünyaya ihracat eden tescili almış bir ülke haline geldik. Bir taraftan kendi tohumumuzu üretiyoruz” dedi.

 

“MİLLİYETÇİLİK DE, ULUSALCILIK DA, MİLLETİN DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKMAKTAN GEÇER”

Müezzinoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ey Atatürkçüler! Ey ulusalcılar! Ey milliyetçiler! Milliyetçilik de, ulusalcılık da, milletin değerlerine sahip çıkmaktan geçer. Atatürkçülük, Atatürk’ün millete gösterdiği muasır medeniyet seviyesinin üzerindeki yolculuğa kendi değerlerine katma değer üretebilecek alanları doldurmaktan geçer. Atatürk’ü kullanarak Atatürkçülükten geçinerek veya onun kurduğu bu genç cumhuriyetin altında gölgeye yan gelip de yatarak bu işler olmaz.”

Bakan Müezzinoğlu, konuşmasının ardından fabrika açılışını gerçekleştirdi. Fabrikayı gezen Müezzinoğlu, makinelerin düğmesine basarak makineleri çalıştırdı. Bakan Müezzinoğlu açılışın ardından Uzunköprü’den ayrılarak Edirne’ye hareket etti.

 

 220 total views,  5 views today

Next Post

Müezzinoğlu “Ey Atatürkçüler Ey Cumhuriyetçiler Yan Gelip Yatmayın”

  Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Ak Parti Danışma Meclisinde Konuştu Müezzinoğlu “Bolu Dağı Tünelini Patates Deposu Yapmayı Düşünen Patates Kafalılara Ne Yapabileceğimizi Biz Gösterdik”   “Ey Atatürkçüler, Ey Cumhuriyetçiler, Atatürk’ün Gölgesine Yan Gelip De Yatarak Muasır Medeniyet Seviyesinin Üzerine Asla Varamazsınız”   Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, AK Parti Edirne Danışma Meclisi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp