Bakan Müezzinoğlu, Edirne’de sağlık çalışanlarıyla bir araya geldi

admin

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, “14 Mart Tıp Bayramı” dolayısıyla Edirne’de sağlık çalışanları ile bir araya geldi. Yasal düzenlemelerle sağlık çalışanlarının özlük hakları ve sosyal güvence konularında çalışmalar yapılacağını belirten Bakan Müezzinoğlu, şunları kaydetti: “368 bin kadrolu artışımız var, hizmet alanında da 11 bin hizmet alanı olan rakam bu gün 120 bin. Bu 120 binlik hizmet alımı yani taşeron diye tabir edilen kısımda bugün belki de önemli hizmetleri ve memnuniyetleri bu kadrolarla yakalarken burada çalışan kardeşlerimizin özlük hakları anlamında önemli sorunları var. İnşallah en kısa zamanda yasal düzenlemelerle buradaki hizmet alanında özlük hakları ve sosyal güvenceleri anlamındaki bu çalışanlarımızın haklarının korunabileceği düzenlemelerde önümüzdeki süreçte yapmayı planlıyoruz.”

AW034430

Toplam personel sayısının 246 binden 488 bine çıkardıklarını belirten Müezzinoğlu, 2002 yılından itibaren evde sağlık hizmeti verdiklerini, 2013 yılında 403 bin 231 hastanın evde sağlık hizmeti ile tedavi edildiğinin bilgisin verdi.

AW034430

Başarıyı yakalamış camiayız

Sağlık alanındaki gelişmelerin her geçen gün arttığını vurgulayan Bakan Müezzinoğlu, konuşmasına şöyle devam etti: “Çok değişik alanlarda, çok farklı dünyayla da standart yarışına girmiş bir ülkenin meslektaşlarıyız ve bu hizmetleri başarabilen bir camiayız. Önümüzdeki süreçte de yeni yeni hedeflerimiz ve yeni yeni hayallerimiz var. İnanıyorum ki bu hedeflere yine tıp camiası hekimlerimizle, hemşirelerimizle, ebelerimizle, sağlık çalışanlarımızla birlikte hızlı adımlarla koşarak gideceğiz ve başarılarımıza yeni başarılar ilave edeceğiz. TUİK’in önceki gün yayınladığı sağlıktaki memnuniyet, oranı yüzde 75’lerde. İnsanımızın dörtte üçü sağlık hizmetlerinin sunumundan memnuniyeti ilk planda söyleyebiliyorsa, bunu yönetimlerin başarısından daha çok hekimlerimizin meslektaşlarımızın fedakârlığı, mesleklerine olan saygısı, meslek onuruna ve toplumuna verdiği değere bağlıyorum ve bu anlamda da milletim adına sizlere gönülden teşekkür ediyor, sizleri gönülden alkışlıyorum”

AW034430

Bakan Müezzinoğlu, Edirne’deki programının ardından Kırklareli’deki Tıp Bayramı etkinliklerine katılmak üzere Edirne’den ayrıldı.

AW034430 AW034430


 

 

 

 36 total views,  2 views today

Next Post

YENİ İMARET BAŞKANINI KARŞILADI.

Önceki gün, PTT’yi ve Edirne’ye hizmet veren tüm bankaların şubelerini tek tek ziyaret eden Edirne Belediye Başkan Adayı Recep GÜRKAN, banka şube müdürlerinden Edirne’nin gelişmesine katkı verecek, Edirne esnafının sorunlarına çözüm olacak yeni adımlar atmalarını istedi. PTT çalışanlarına ve bankaların şubelerinde görev yapan personele başarılar dileyen Recep GÜRKAN’ın, şube gezileri […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp