Bakan Müezzinoğlu, Süloğlu’na büyük yatımlar için Müjde verdi.!

admin

* ‘SÜLOĞLU TARİHİNİN EN BÜYÜK PROJESİ SÜLOĞLU DEVLET HASTANESİ’

“İlçe Devlet Hastanesi’ni yapıyoruz”

* ROMAN VATANDAŞLARA MÜJDE..! Hepsine Ev yapacağız.

sağlık bakanı-erol atik- edirne13

Önceki gün Süloğlu ilçesinde büyük bir coşku ile karşılanan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ilçe halkının ilgi odağı oldu. ilçede büyük hizmetlere imza atan Belediye Başkanı Erol Atik ve beraberindekilerle Pazaryerindeki esnafı tek tek ziyaret eden Bakan Müezzinoğlu; vatandaşlardan hizmetlerin devamı için Belediye Başkanı Erol Atik’e destek olmalarını istedi.

sağlık bakanı-erol atik- edirne12

Müezzinoğlu, şuan ki Belediye Başkanı Erol Atik için Süloğlu esnafından ve vatandaşlarından belediye başkanına destek olmalarını istedi. Süloğlu ilçesine büyük yatırımların gelmeye devam edeceğini vurgulayan Bakan Müezzinoğlu, “Belediye Başkanı Erol Atik kardeşimizi çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum” dedi.

sağlık bakanı-erol atik- edirne14

‘SÜLOĞLU TARİHİNİN EN BÜYÜK PROJESİ SÜLOĞLU DEVLET HASTANESİ’

“İlçe Devlet Hastanesi’ni yapıyoruz”

süloğlu hastane

Bakan Müezzinoğlu açıklamasında; “Süloğlu ilçemiz konumu ile İlimizin en önemli ilçelerinden biridir. Buradaki vatandaşlarımız kısa bir süre sonra Kendi Devlet Hastanesi’nde sağlık sorunlarını çözecek. İlçemize “DEVLET HASTANESİ’ni yapıyoruz. Bu seçimleri atlatalım.. İnşallah hemen ardından arsası bile hazır olan İLÇE DEVLET HASTANE’mizin temelini hep beraber atacağız. İlçemize şimdiden hayırlı olsun.” Dedi.

“45 yılda yapılamayanları 45 ayda bitiren belediye Başkanı Erol ATİK”

Süloğlu ilçesinde 45 yılda yapılamayanları 45 ayda bitiren belediye Başkanı Erol ATİK, ilçe halkının tam desteğiyle yeniden göreve devam etmek için gün sayıyor. İlçeye yapılacak olan yatırımlar konusunda Özellikle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun tam desteğini alan AK Parti Belediye Başkan Adayı Erol ATİK; ilçeye yeni dönemde yeni hizmetlerin devamı için kolları şimdiden sıvadı.

erol atik- edirne1

Göreve 5 yıl önce gelen Süloğlu Belediye Başkanı Erol Atik; yılların verdiği eğitimcilik tecrübesi ve azimli çalışma ruhu ile Süloğlu ilçesini modern bir kent havasına sokmayı başardı. Özellikle 5 yıl gibi kısa bir süre içerisinde ilçeye kazandırdığı KAPALI SPOR SALONU, EVSEL ATIK ARITMA TESİSİ, ANA OKULU, İLÇE KÜTÜPHANESİ, SÜLOĞLU BARAJI SOSYAL TESİSLERİ, YOL ÇALIŞMALARI, METEOROLOJİ İSTASYONU, OSB, gibi daha saymakla bitmeyen bir çok önemli hizmetin yanında ihalesi biten ve yapımı devam eden KÜLTÜR SARAYI (DÜĞÜN SALONU) , İLÇE DEVLET HASTANESİ, SENTETİK FUTBOL SAHASI, TOKİ KONUTLARI, SÜLOĞLU BARAJI KAPALI SULAMA SİSTEMİ, 800 TONLUK İÇME SUYU DEPOSU, DERE YATAĞI ISLAH ÇALIŞMASI, ŞEHİR İÇİ YOL ÇALIŞMALARI, TİCARET BORSASI’NIN AÇILMASI, TARIM KREDİ KOOPERATİFİNE KAZANDIRILAN YENİ HİZMET BİNALARI, MADENLER, DOĞALGAZ TESİSLERİ TARİHİ ESERLERİN KULLANIMINDA SAĞLANAN SELİMİYE TAŞI,GÜNEŞ ENERJİ PANELLERİ, RÜZGAR GÜLLERİ, gibi önemli hizmetlere imza atarak ilçede 50 yıldır yapılamayanları adeta tarih yazarak yapmış olması göz kamaştırmaya devam ediyor.
erol atik- edirne2

Bundan 5 yıl önce köy havasında olan Süloğlu, bugün Edirne’nin en hızlı hizmet alan ilçesi unvanını almış oldu. Başbakan Recep Tayip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun ilçe halkına olan özel teveccühü ve Belediye Başkanına tam destek vermesi ilçede bundan sonra yapılacak hizmetlerin devamı konusunda da önemli bir gelişme olarak yer almıştır. Kısa bir süre önce ilçeyi ziyaret eden Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun ilçede adeta bir ilçe vatandaşı gibi herkesi ziyaret edip vatandaşlarla kucaklaşması AK Parti’nin halkıyla olan güçlü bağlarını kolay kolay kimsenin koparamayacağının adeta göstergesi oldu. İlçe halkının 7’den 70’e hepsinin Belediye Başkanı Erol Atik’e destek vermesi ve bu yolda başkanını yalnız bırakmaması ilçenin birbirine olan güçlü bağlarını da gözler önüne sermektedir.

sağlık bakanı-erol atik- edirne15

Bakan Müezzinoğlu’ndan Romanlara ev müjdesi

erol atik- edirne7

 

Türkiye kültürünün önemli bir parçası olan Romanların Ak Parti hükümetleri döneminde hak ettikleri itibarı gördüğüne dikkat çeken Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, “Yıllardır ihmal edilen Roman kardeşlerimize iadeyi itibar için yaptığımız çalışmalarımıza her gün bir yenisi dahil edeceğiz” dedi. Müezzinoğlu, Roman kültürüne renk katacak “dönüşümsüz tek katlı bahçeli ev” projesini hayata geçireceklerinin de müjdesini verdi.

sağlık bakanı-erol atik- edirne romanlar- süloğlu2

 

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, seçim çalışmaları kapsamında Edirne’nin Süloğlu ilçesinde ziyaretlerde bulundu. Merkez Yeni Cami’de Cuma Namazını kılan Bakan Müezzinoğlu, cami çıkışında Türkiye gündemine ilişkin değerlendi-rmelerde bulundu. Daha sonra Edirne Ajans’a özel açıklama yapan Bakan Müezzinoğlu, Romanların merakla beklediği dönüşümsüz tek katlı bahçeli ev projesi için gerekli adımları hemen atacaklarının müjdesini verdi. Bakan Müezzinoğlu, “Roman kardeşlerim bu konuda müsterih olsunlar, Belediye Başkan Adayımız Erol Atik beyin seçim vaatleri arasında yer alan ve bizim de ciddi bir destek verdiğimiz dönüşümsüz tek katlı bahçeli ev projesini inşallah hayata geçireceğiz” dedi.

sağlık bakanı-erol atik- edirne romanlar- süloğlu1

Romanlar kardeşliğin simgesidir

 

Kendisinin de Trakyalı olduğunu hatırlatan Bakan Müezzinoğlu, Romanları yakından tanıdığını belirterek, haklı taleplerinin yerine getirilmesi adına çaba sarf ettiğini vurguladı. Romanların asırların ötesine dayanan kadim bir kültürün taşıyıcısı olduklarının altını çizen Müezzinoğlu şunları kaydetti: “Bu kültürün kodlarında; hoşgörü, kardeşlik, umut, sevgi, paylaşmak, birlikte var olmak vardır. Romanlar bizim tebessüm eden yüzümüz, ülkemizin en canlı ve neşe kaynağı renkleridir. Onların talebi bizim için yerine getirmesi gereken önemli bir sorumluluktur. Zira onların dertlerini dert edinen bir hükümetleri, bir başbakanları var. ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ anlayışını politikalarını merkezine alan bir AK Parti yönetimi var. Onun için kimse merak etmesin bütün haklı talepleri Allah’ın izniyle yerini bulacaktır. Yeter ki vatandaşlarımız 30 Marttan sonra da bizimle yürümek istesin. Yeter ki Süloğlu’nda AK Parti’ye bu kutsal görevi versin.”

sağlık bakanı-erol atik- edirne20

 

Romanlar, AK Parti ile hatırlandı

 

Geçmiş yıllarda ehli olmayan yöneticilerin yüzünden kimi yanlış politikaların uygulandığını hatırlatan Bakan Müezzinoğlu, istenmeyen uygulamalar yüzünde toplumun bileşenlerinin ötekileştirildiğini vurguladı. Türkiye’ye yakışmayan bu tutuma AK Parti iktidarıyla son verildiğinin altını çizen Dr. Müezzinoğlu, haklı talepleri görmezden gelinen Romanların özellikle AK Parti döneminde hatırlanmaya başlandığını ifade etti. Bu kapsamda Roman çalıştayları düzenlediğini, bu etkinliklerde Romanların talepleri alındığını söyleyen Bakan Müezzinoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Unutulmaya yüz bırakılan, talepleri yok sayılan ve ötekileştirilen Roman kardeşlerimize yapılan bu haksızlığa seyirci kalamazdık. AK Parti iktidara geldiği gün Türkiye’de yaşayan herkesin temel haklar noktasında eşit olduğunu vurgulamış ve bunu icraatlarıyla ortaya koymuştur. Roman kültürünün yaşatılması ve Romanların taleplerinin yerine getirilmesi için çalışmalarımız bundan sonra da devam edecektir. Bu konuda kimsenin şüphesi olmasın. Bu konuda yaptığımız çalışmalar geçmiş yıllarda Romanlar karşı yapılan haksız uygulamaların bir iadeyi itibarı şeklinde yorumlanması gerekiyor. Hatırlatmakta fayda var: Biz elit bir kesimin ya da jakoben bir güruhun değil, 76 milyonun hükümetiyiz.”

 299 total views,  2 views today

Next Post

Seçim sonuçları Edirne’mize hayırlı olsun

Mahalli seçim süresinde Edirne’de siyasi parti adayları birbiri ile kıyasıya mücadele ettiler, evleri dolaşarak vatandaşlara göreve gelmeleri halinde yapacakları hizmetleri anlattılar. Ve seçim günü geldi çattı. 30 Mart Pazar günü (Yarın) seçim sandıklarının açılması ile Edirne’yi beş yıl süre ile idare edecek Belediye Başkanını seçmiş olacağız. Edirne’de Belediye Başkanlığını kazanan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp