BAKAN MÜEZZİNOĞLU’DAN GENÇLERE ÖNERİ: “MÜNAZARACI, MÜZAKERECİ VE MÜCADELECİ OLUN”

admin

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu Trakya üniversitesinde öğrenci konseyinin düzenlediği “Gençlik Buluşmaları” toplantısında öğrencilere “Münazaracı, mücadeleci ve mücadeleci olun” önerisinde bulundu.
AW000626

Müezzinoğlu toplantıda yaptığı konuşmada, “Şayet münazaracıysanız, bir hayat felsefeniz vardır, bir dünya görüşünüz vardır. Fikriniz yoksa birikiminiz yoksa, okumuyorsanız, herhangi bir şeyle ilgili münazara yapamazsınız. Münazara yönünüz ne kadar güçlüyse, müzakere yönünüz o kadar güçlüdür. Münazara ve müzakere kabiliyetiniz yoksa o zaman mücadele münakaşaya döner. Biz hiçbir gencimizin münakaşacı olmasını istemeyiz çünkü 70’li yıllarda bizim kuşağımız münakaşanın, yani kavganın, yani çatışmanın çok ağır bedellerini ödedi” dedi.

“İHTİSAS YAPANLARA BRÜT ASGARİ ÜCRET KADAR MAAŞ VERİLMESİNİ SAĞLAYACAĞIZ”

Toplantıya katılan bir tıp öğrencisinin Bakana fakültelerde okuyan yabancı öğrencilerin intörn maaşı konusundaki mağduriyetlerinin giderilmesi konusunda herhangi bir değişiklik yapmayı düşünüyor musunuz? sorusuna, Müezzinoğlu, kendisinin intörn olarak yada ihtisas yaparken yabancı statüsü ile yaptığını belirterek, bu ülkeye borcu olduğunu söyledi. Müezzinoğlu, ülkede hiç kimsenin zorda, darda bırakmayacağının altını çizerek, İntörn kısmı gündemimize yeni geldi ama ihtisas yapanlarla ilgili konuyu meclisteki torba kanunumuza koyuyoruz. İhtisas yapanlara brüt asgari ücret kadar maaş verilmesini sağlayacağız” şeklinde konuştu.

AW000626

BAKAN MÜEZZİNOĞLU SÜNNET ŞÖLENİNE KATILDI

Müezzinoğlu, Üniversitedeki programın ardından Türk Kızılayı Edirne Şubesinin düzenlediği sünnet şölenine katıldı. Türk Kızılayı’nın öncülüğünde hayırseverlerin katkılarıyla sünnet ettirilen 29 çocuğa Müezzinoğlu çeşitli hediyeler verdi. Sünnet töreninde katkıları olan Kızılay Edirne Şubesi yöneticilerini tebrik etti. Sünnet şölenine katkı sağlayanlara plaketleri verildi.

DSC_2089 AW000007 AW000007

 

 174 total views,  2 views today

Next Post

Bakan Müezzinoğlu Hastane İnşaatını Gezdi

Trakya gezisi kapsamında Edirne’yi ziyaret eden Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, yapımı devam eden 400 yataklı Devlet Hastanesi’nde incelemelerde bulundu.   Bakan Müezzinoğlu, kısa bir süre önce temeli atılan Devlet Hastanesi’nin inşaatının hızlı ilerlemesi nedeniyle yetkilileri tebrik ederek, “İnşaat böyle hızlı giderse size badem şekeriyle geleceğim” dedi. Bakan Müezzinoğlu, şantiyede […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp