Bakan Müezzinoğlu’na Süloğlu’nda Coşkulu Karşılama

admin

 

Spor Salonu ve Arıtma Tesisinin açılışını Yapan Bakan Müezzinoğlu, göreve geldiği ilk günden bu yana İlçede yaptığı özverili çalışmalarından dolayı Başkan Erol ATİK’i kutladı

Dün Edirne’ye gelen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu,  Organize Sanayi Bölgesindeki Fabrikaları gezerek oradaki son durum hakkında yetkililerden bilgiler aldı.

 

Daha sonra Süloğlu ilçesine geçen Bakan Müezzinoğlu, Belediye önünde,  Süloğlu Belediye Başkanı Erol Atik, Kaymakam V. Ahmet Oğuz ASLAN,  AK Parti İl Başkanı Müjdat Kahve, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Melek Yörük, Parti üyeleri ve Çok sayıda vatandaş tarafından davul zurna eşliğinde karşılandı.

Belediye binası önünde vatandaşlarla tek tek tokalaşıp onların hal ve hatırını soran Bakan Müezzinoğlu hem bakan hem de bir Edirne Milletvekili olarak Halkın büyük takdirini topladı.

Belediye binası önünde öğrencilerin Bakana çiçek sunmasının ardından Başkanlık makamına geçildi. Burada Belediye çalışmaları hakkında Bakan Müezzinoğlu’na açıklama yapan Süloğlu Belediye Başkanı Erol ATİK; İlçemizde Gençlik ve Spor Bakanlığımızın katkılarıyla yaptırılan “SPOR SALONU”muz tamamlandı. 1300m2 kapalı alana yapılan spor salonumuz İlçemize ve bölgemize hizmet edecektir. Evsel Atık su ile ilgili ARITMA TESİSİMİZ’de tamamlandı. Bölgede çevreye duyarlı Belediyelerden biri olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İlçemizdeki sağlık problemlerini çözme konusunda İlimizden gerekli hizmeti alıyorduk. İlçemizde bir Devlet hastanesi olmamasının büyük eksikliğini hissediyoruz. İlçe Devlet Hastanesi’ni sayın Bakanımızın verdiği destekle gerçekleştirme aşamasına geliyoruz. Bununla ilgili çalışmalarımızı İl Sağlık Müdürlüğümüz ile sürdürüyoruz. Yer sorumuzu çözdük. Ulaşım ile ilgili sıkıntılarımız var. Süloğlu – Edirne arasındaki yolumuzun iyileştirilmesini bekliyoruz. Yine,  Havsa – Süloğlu arasında ki yolumuzun genişletilmesini bekliyoruz. ” dedi.

DSC_1076

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da burada yaptığı açıklamada; “Çalışmalarından dolayı Belediye Başkanımızı tebrik ediyorum. Biraz önce Ulaştırma Müsteşarımızla görüştüm. Havsa ile Organize Sanayi bölgesi arasındaki yolun iyileştirilmesi için gerekli çalışmalara başlıyoruz. Daha önce Lalapaşa Arıtma Tesisinin açılışını yapmıştık. Şimdi de Süloğlu Arıtma Tesisinin açılışını yapıyoruz. Bu da beni çok mutlu ediyor. Bölgemize hizmetler hızla devam edecektir. Edirne ilimiz çevre konusunda geriden gidiyor. Edirne’de arıtma tesisi konusunda henüz bir şey yapılmadı. İki yıl geçti yapılan bir şey yok. Hükümet olarak görevimiz yalnız hastaları tedavi etmek değil, insanımızı hastalıklardan koruyabilmek, insanımızı hastalanmadan sağlıklı halde yarınlara taşımak zorundayız. Onun için koruyucu hekimliği, sağlıklı çevreyi önemsiyoruz. Sağlıklı su en önemli unsurlarımızdan biri. Onun için yerel yönetimlerimizin de toplumumuza sağlıklı su ve çevreyi koruyan bir anlayışla hizmet etmelerini istiyoruz. Lalapaşa ve Süloğlu belediyeleri, Edirne Merkezin, Uzunköprü’nün ve Keşan’ın yakalayamadığı çevre duyarlığını gösterdi. Süloğlu ve Lalapaşa Belediyelerimiz 24 saat boyunca halka hizmet ediyor. Bu anlamda iki Belediye başkanımızı da bu güzel çalışmalarından dolayı kutluyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Erol Atik, Bakan Müezzinoğlu’na antika araba maketi hediye etti.

Belediye Binasından ayrılan Bakan Müezzinoğlu ve beraberindekiler Süloğlu SPOR SALONU ve ARITMA SİSTEMİ’nin açılışını yapmak üzere SPOR SALONU’na hareket etti.

Spor Salonu önünde coşkulu bir kalabalık ile karşılanan Bakan Müezzinoğlu’na öğrenciler tarafından çiçek verildi. Salonun içine büyük bir coşku ve alkışlar arasında giren Bakan Müezzinoğlu salonda toplanan vatandaşları selamladıktan sonra, öğrencilerle fotoğraf çektirdi. İlk olarak saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasından sonra bir konuşma yapan Süloğlu Belediye Başkanı Erol ATİK; “ Bugün burada ilçemize kazandırdığımız spor salonun ve Arıtma tesisimizin açılışını yapmak için bulunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Biz yola çıkarken söylediğimiz bir şey vardı. HALKA HİZMET, HAKKA HİZMET. Bugüne kadar hep bu hizmet anlayışıyla çalıştık. Bugün de bu güzel tesisleri ilçemize kazandırmanın farklı gururunu yaşıyoruz. Gençlerimizin ihtiyacı olan bu spor tesisimiz gençlerimize her şartlarda spor yapma imkânı sağlayacaktır. Atık arıtma tesisimiz de toplam bir yıl gibi kısa bir sürede tamamlandı. Bu tesislerin yapılmasında emeği geçen ve büyük katkıları olan değerli Bakanlarımıza ve tüm herkese teşekkür ediyoruz. Sayın Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu’na da bizi bu güzel günde yalnız bırakmadığı için teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Ardından bir konuşma yapan Edirne Valisi Hasan Duruer; “su arıtmadan yüzde 2,5 istifade edildiğini belirterek, “Bu rakam Trakya’ya yakışmıyor. Buradaki tesisin açılması Süloğlu açısından isabetli oldu. Birkaç beldemizde bir de Lalapaşa’da var. Şehir merkezi dâhil olmak üzere su artıma tesisimiz yok. Kapalı spor salonları açısından Edirne çok şanslı diyemeyiz. Onu telafi etmek açısından biz de vilayet bütçesinden destek veriyoruz. Şu an Keşan ve Uzunköprü’de antrenman amaçlı 2 tane kapalı spor salonu yapılıyor. Bir de merkezde olacak. 3 tane de halı saha yapacağız, hem kış hem yaz kullanılacak.” Dedi.

Vali Duruer’den sonra konuşan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu; “Türkiye’nin gelişmişliğinden rahatsız olanlar var ve son 1 haftadır anlamsız yere bu ülkenin huzurunu kaçırmak ve imajını bozmak isteyenler var. Bu bölgenin en güçlü ülkesi olma şanınsın yakalamış bir ülke olarak ülke huzurunu bozacak eylemlere asla destek vermeyelim. Biz birlikte büyük ülke olacağız. Birlikte güçlü Türkiye olacağız.”dedi.

Açılış konuşmalarının ardından her iki tesisin de resmi açılışı gerçekleştirildi. Açılış töreninin ardından Ata Savunma Sporları Kulübü’nün sporcuları kısa bir şov sundu.

 81 total views,  2 views today

Next Post

Uluslararası EKO Okullar Programı’ndan Beykent’e Yeşil Bayrak Onuru

Özel Edirne Beykent Anaokulu, İlkokulu ve Ortaokulu bünyesinde iki yıldır yürütülen Uluslararası Eko Okullar programı Beykent Okulları’nda meyvelerini vermeye devam ediyor. Ülkemizde TÜRÇEV tarafından yürütülen FEE destekli bir program olan Eko Okul, öğrencilere çevre bilincini aşılamak, okulda temizlik ve düzeni sürekli kılmak, var olan çevresel sorunlara karşı farkındalık geliştirerek çözüm […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp