Bakan Rektör YÖRÜK’ü ziyaret etti

admin

Bakan Rektör YÖRÜK’ü ziyaret etti  (6)

 

 

 

 

 

 

 

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci Edirne Valiliği ziyareti sonrası T.Ü Rektörü Prof Dr. Yener Yörük’ü ziyaret etti. Ziyaret sırasında konuşan Rektör Yörük, buradaki toplantıda Pehlivan Elektrak aracının uğurlama töreni için burada olduklarını belirterek, “ Sayın bakanımıza aramızda olduğu için teşekkür ediyorum.

Bakan Rektör YÖRÜK’ü ziyaret etti  (1)

 

 

 

 

 

 

Öğrencilerimiz bu gayretlerini bugün bakanımızın huzurunda sergiliyorlar. Buradan Balkanlara yolcu ediyoruz. Üniversitemizde bu serüven 2014 yılında başladı” diyen Rektör Yörük aracın bugüne kadar gelişmesi ile ilgili bilgi verdi.

Bakan Rektör YÖRÜK’ü ziyaret etti  (4)

 

 

 

 

 

 

Elektrikle işleyen bu aracın tüm aksamlarının öğrencilerin kendi imalatı olduğunu belirten Yörük, “ mezun olan öğrencilerimiz oldu. Yeni gelen öğrenciler Pehlivan ekibine katıldı. 5 Marttaki inemasyon haftasında Cumhurbaşkanımız aracımızı çok beğendiler. Bugün itibariyle aracımızı 7 Balkan ülkesine yolcu ediyoruz. Aracımız 23 Nisanda Bosna’da 23 Nisan törenlerine katılacak. Öğrencilerimi tebrik ediyorum” dedi.

Bakan Rektör YÖRÜK’ü ziyaret etti  (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Daha sonra konuşan Bakan Tüfenkci, öğrencilerin başarılarından her zaman gurur duyduğunu üniversiteler bulunduğu bölgeye öncülük ederler, rehberlik ederler. Edirne medeniyetimizi beşiği olmuştur.

Bakan Rektör YÖRÜK’ü ziyaret etti  (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Üniversitemizde bu aracın yapılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Sizlerin diğer Üniversitelerdeki gençlerimize örnek olmanız çok önem taşıyor. İnanmak başarmak için çok önemlidir. Tarihe baktığımızda dünyanın en eski üniversiteleri bu topraklarda kurulmuş” dedi.  Bakan Konuşmaların ardından pehlivan elektrak aracı ile tur attı ve öğrencileri kutladı. Balkan yolculuğu için start verdi.

Bakan Rektör YÖRÜK’ü ziyaret etti  (5)

 

 

 

 

 
Bakan Rektör YÖRÜK’ü ziyaret etti  (7)

 70 total views,  2 views today

Next Post

Başkanlar Perde 2. şubesini açtı

            Erbil & Aynur BAŞKAN’ın sahibi olduğu Dilay Perde  firmasının ikinci şubesi Başkanlar Perde 18 Nisan 2016 Pazartesi günü Uzunköprü’de Muradiye Mah. Hayrabolu Cad. Han Apt. No:16 (Bellona karşısı)’da  hizmete girdi.  Açılış törenine Uzunköprü Kaymakamı Kemal Yıldız, Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Ercan İhtiyar, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp