Bakan Şahin, Toki Anahtar Teslim Törenine Katıldı

admin

AW000509

 

Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Edirne’de Toki Tarafından Dar Gelirli Ailelere Yönelik Yapılan Konutların Teslim Törenine Katıldı. Bakan, genç ve nitelikli nüfusun ülkenin hazinesi olduğunu söyledi.

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, “Nitelikli genç nüfus bizim en büyük hazinemizdir” dedi.

TOKİ tarafından Edirne merkezdeki Fırınlar Sırtı mevkisine yapılan 176 adet 1+1 sosyal konutun teslim törenine katılan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, eğitim, yaşam, sağlık ve istihdamın insanın en temel hakkı olduğunu belirtti. Millete hizmet etme yolculuğunda en temel felsefe olarak insan odaklı çalışmaları gerçekleştirdiklerini ifade eden Şahin, “İnsanımızın dili, rengi, mezhebi, yöresi neresi olursa olsun, Yunus Emre’nin de dediği gibi yaratılanı Yaradan’dan ötürü seven anlayışla yola çıktık” dedi.

Şahin, anahtar teslim töreninde yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

“Bizim anlayışımızda mezhep ayrımcılığı asla olamaz. Türkiye geneline baktığımızda 500 bine yakın toplu konut çalışması tamamlandı.

11 BİN KONUTUN YAPIMI TAMAMLANDI.

Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü bünyesinde Başbakanımızın talimatıyla 1+1 olarak başladığımız, 2+1’leri toplu konuta çevirdiğimiz bir çalışmanın içerisindeyiz. Bütün Türkiye’de 11 bin konutun yapımını tamamladık. 2023 yılına kadar 100 bin toplu konutu vatandaşlarımıza kira öder gibi uzun vadeli ev sahibi olacağı uygun şartları getirdik.

Kalkınmanın özü bireydir, insandır. İnsanın olmadığı hiçbir fabrika çalışmaz, insanın olmadığı hiçbir tarla işlenmez, insanın olmadığı hiçbir kültürel alan tahsis edilmez. Nitelikli genç nüfus bizim en büyük hazinemizdir. Doğurganlık hızının yükselmesi en temel hedefimizdir.”

Edirne Valisi Hasan Duruer ise, Edirne’nin genç nüfus yerine yaşlı nüfusun daha yoğun olduğuna vurgu yaptı. Vali Duruer, “Maalesef Batı’nın birtakım hastalıklarını kapmış durumdayız. Nüfus planlamasının en yoğun uygulandığı ve maalesef başarılı olunan bir ilimiz olduğunu belirtmek isterim. Türkiye’nin en yaşlı 5’inci iliyiz. Yaş ortalamamız yaşlı bir nüfusa sahip. Hane başına düşen kişi sayısı 3,2 olarak yansırken, doğurganlıkta sonuncuyuz.

Gençler olmayınca üretmeyen, tüketmeyen bir toplum haline gelmiş durumdayız. Dolayısıyla Edirne’nin altından zemin kayıyor. İnsanlar uyansın diye bunu devamlı söylüyoruz, hatırlatıyoruz” diye konuştu.

 

 143 total views,  2 views today

Next Post

AK Parti Edirne İl Gençlik Kolları Fatih Sultan Mehmet Han’ın Doğum Gününü Kutladı.

AK Parti Edirne İl Gençlik Kollar  Fatih Sultan Mehmet Han’ın Doğum Gününü Kutladı.       Ak Parti Edirne İl Gençlik Kolları 30 Mart 1423 tarihinde Edirne’ de doğan Fatih Sultan Mehmet Han’ ın doğum günü münasebetiyle kutlama etkinlikleri düzenledi. 29 Mart Cuma günü Eski Camii’de Cuma öncesi dualar okundu […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp