Bakan SARIEROĞLU’dan Ağa ÇETİN’e İŞKUR Müjdesi

admin
  1. Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin Ankara’da Edirne ile ilgili temaslarını sürdürüyor. Çetin 25 Ekim Çarşamba günü Ankara’da düzenlenen İstihdam, Eğitim ve Sosyal Politikalar Alanında ki Panel’e katıldı. 

Kırkpınar ağası Ahmet Çetin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide SARIEROĞLU ile görüştü. Bakan SARIEROĞLU, Ağa Çetin’e İŞKUR vizyonunda bazı değişiklikler yapılacağını söyledi.

Ankara’da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı IPA II İstihdam, Eğitim ve Sosyal Politikalar Sektörel  Operasyonel Programı” ve “Proje Döngüsü programına katılan Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin programın son gününde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide SARIEROĞLU ile görüştü.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide SARIEROĞLU ile görüşme yapan Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin’e  Edirne’de eğitim, istihdam ve sosyal içerme hakkında, Avrupa Birliği fonlarıyla ilgili bilgiler ve proje yönetimi konusunda bakanın bölgeye faklı bir bakış açısının olduğunu  söyledi. Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin Sayın Bakanın önümüzdeki yıl programları için Edirne ye farklı bir bakış getireceklerini bunun ile birlikte bölgedeki temel sıkıntıların giderileceği sözünü aldıklarını belirtti.

Çetin ‘’Sayın Bakanımız ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Büyükelçisi Christian BERGER katılımı ile yapılan toplantıların son gününde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide SARIEROĞLU ile görüşme fırsatı bulduk. Sayın Bakanımız 2018 yılı içerisinde özellikle Edirne’nin içinde bulunduğu illerde SGK’nın mali yapısıyla ilgili de güçlü adımlar atılması konusunda çalışmaların devam ettiğini belirterek, ilaçlar konusunda ise vatandaşların mağdur olmaması ve ilaca erişimi noktasında Sağlık Bakanı ortaklığında bir çalıştay düzenleneceğini ve İŞKUR vizyonunda bazı değişiklikler yapılacağını bizlere iletti. Kırkpınara katılma sözünüde kendilerinden bu vesile ile almış olduk’’dedi

 

 127 total views,  2 views today

Next Post

ETUS Şoförlerine “Aile Eğitim Programı” kapsamında eğitim verildi

Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak, Edirne Toplu Ulaşım Sistemi çalışanlarına Aile Eğitim Programı kapsamında “Etkili İletişim ve Stres ile Baş etme Yöntemleri” konularında Devecihan Kültür Merkezinde 2 Gün süren eğitim verildi. Düzenlenen eğitime, Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ, Edirne Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp