Bakan Tüfenkci Ticaret Borsası’nı ziyaret etti.

admin

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Edirne Ticaret Borsası’nda incelemelerde bulundu.

Edirne’ye çeşitli programlara katılmak üzere gelen Bakan Tüfenkci Edirne Ticaret Borsası’nı ziyaret Ederek Borsa Başkanı Özay Öztürk’ten tesisler hakkında çeşitli bilgiler aldı.

Lisanslı Depoculuk için yeni düzenlemelerin yapıldığını belirten Bakan Tüfenkci, Çiftçilere birliklerin getirmiş olduğu kira parasını kendilerinin ödeyeceğini ifade ederek sözlerine şöyle devam etti; Birlikler bu depolardan ürün almaya geldiklerinde, veya ürünlerini bu depolarda sakladıklarında, kendilerine % 100 faizsiz kredi kullandıracağız. Müstahsilden hiç para alamayacağız. Lisanslı depoculuk destekleri, çalışmaları sadece Hububatla sınırlı kalmayacak diğer emtiaları da kapsayacak. Mesela Ayçiçeği de lisanslı depoculuğa çevrilebilir. Bakın İzmir’de Üzüm, çeltik hububat olduğu için lisans aldı.  Sonuç olarak Türkiye’nin neresinde yapıyorsanız yapın, 5. Bölge teşviklerinde de yararlanıyorsunuz. Mesela Edirne 2. Bölge ama lisanslı yapı yaptığında 5. Bölgenin teşviklerinden yararlanacak. “ dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, ve beraberindekiler daha sonra Canlı hayvan satış ve Hububat Borsa seanslarına  katılıp Borsa Başkanı Özay Öztürk’ten çeşitli bilgiler aldı.

 

 

 144 total views,  2 views today

Next Post

Bakan Tüfenkci Edirne’de

Tüfenkci: ‘’Nereden Hangi Aracın, Hangi Eşyanın, Ne Kadar Zamanda Geçtiğini Biliyoruz’’   Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, çeşitli programlara katılmak üzere Edirne’ye geldi. Edirne Valisi Günay Özdemir, Ak Parti Edirne Milletvekili Rafet Sezen, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından karşılanan Bakan Tüfenkci, Kapıkule Sınır Kapısı’nda incelemelerde bulundu. Kapıkule Gümrük Kapısı’ndan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp