BAKAN YARDIMCISI YILMAZ’DAN EDİRNE VALİLİĞİ’NE ZİYARET

admin

AW000799Balkan Gençlik Treni 2. Grup uğurlama törenine katılmak üzere Edirne’de bulunan Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Metin Yılmaz, Edirne Valiliği’ni ziyaret etti.

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Yılmaz’ı, Edirne Vali Vekili Mustafa Ergin karşıladı. Valilik makamında ayrıca, Vali Yardımcısı Beyazıt Tanç, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Nihan Akdere ve kurum müdürleri de hazır bulundu.
Bakan Yardımcısı Metin Yılmaz ziyarette yaptığı konuşmada, 120 gencin 7 ülkeyi gezip göreceğini belirterek, “Gezerken de atalarımızın, Osmanlı’nın bırakmış olduğu izleri oralarda yaşayacak. Osmanlı’dan söz edilirken bazı tarihçiler imparatorluk ya da imperial diye adlandırırlar, bizimkiler Osmanlı Devleti derler. İmparatorlukta sömürü vardır, işgal vardır. Osmanlı fetihtir, amacı hem hizmettir, hem medeniyet götürmektir, huzurdur ve barıştır. Bunu gittiğimizde birçok ülkede görürüz. Macaristan’da Abdurrahman Paşa’nın mezarı var, oradaki kitabede şöyle yazar; ‘düşmanımdı ama onurlu bir adamdı’ diye yazdırmış o zamanki Avusturya – Macaristan imparatoru. Böyle atalara sahibiz. Trenle giden çocuklarımız bunları orada görürler, gelirler anlatırlar. Nasıl bir ecdadın torunları olduğumuzu anlamış, daha da güçlendirmiş olurlar” dedi.
Edirne Valiliği’nden ayrılan Yılmaz, yurtlara da bir ziyaret gerçekleştirdi. Yılmaz daha sonra, Balkan Treni’ni uğurlamak üzere Edirne Tren İstasyonu’na gitti.

 160 total views,  2 views today

Next Post

25 Yıllık İşyerini Kapattı

İşyeri sahibi Mehmet Ali İpek işyerinin kapatması  ile ilgili olarak  şunları kaydetti” Bu işyerimde 25 yıldan bu yana halkımıza hizmet sunuyorum. Bu süre zarfında  her zaman halkımıza en iyi hizmeti sunmayı ilke edindim. İşyerimin  yanında bulunan benim için çok önemli olan bir yerin ihalesinin çok yüksek fiyatla gerçekleşmesi sonucu işyerimi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp