Bakan Yardımcısının Basın Toplantısı

admin

Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Edirne AK Parti Teşkilatının yakından tanıdığı Fatih Metin, parti il merkezinde bir basın toplantısı düzenledi.

Diğer basın mensubu arkadaşlar ve partililer gibi beni de bu basın toplantısı tatmin etmedi, Bakan yardımcımızdan daha detaylı bölgemizin sorunlarını da kapsayan bir konuşma beklentisinde olduk.

Gecikmeli olarak geldiği basın toplantısını beylik sözlerle daha ziyade seçimlerde partililerini uyarıcı sözlerle geçiştiren Bakan Yardımcısı isterdik ki,  bölgemizin en önemli sorunlarından biri olan gümrük kapılarının sorunları giriş çıkışların düzenlenmesi ile ilgili konuları gündeme taşısın.

Bakan yardımcısı Metin bu tür konuları gündeme getirmeye gerek duymadı, öylesine geçiştirdi. Sadece Bakanlığın kuruluşundan ve Bakanlık sayılarının azaltılacağından söz ederek bunun yürütme organını güçlendirmek amacıyla yapılacağını bu yaklaşımı ile de Son günlerde gündeme getirilen Başkanlık sisteminin yararını ima etmiş oldu.

Gümrük mevzuatında yapılacak değişiklikle Gümrük Kapılarında gelirlerin artacağını Edirne’nin de bu KDV gelirinden yararlanacağı müjdesini verdi. Bunun nasıl olacağı konusunda ise yeterli bilgi vermedi.

Edirne’miz Türkiye’de en çok hudut kapısı olan bir il.

Ne yazık ki, bu gümrük kapılarından İlimiz, halkımız yeterince yararlanamıyor. Yurdumuzun doğu bölgelerindeki sınır kapıları ile o illere sağlanan vergi indirimi imkânlarından komşu iller dahi yararlandığı halde Trakya’da Edirne ve Kırklareli bu imkanlardan faydalanamamaktadır.

Sayın Bakan yardımcımızın bu konulara da değinmesini beklerdik. Yoksa parti teşkilatına öğüt vereceği çok çalışmaları ve seçimi almaları gerektiği yolundaki açıklaması parti teşkilatı ile yapacağı toplantıda gündeme getirilmeliydi.

Yine gümrük kapılarında gündemde olan şikâyetler konusu da gündeme taşınmalı. Bakan yardımcısının bası4n toplantısında hatırda ve satırda kalanlar bunlar.

   İL BAŞKANI’NİN PARALI TOPLANTISI

Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin’in gecikmeli basın toplantısı öncesi AK Parti İl Başkanı Müjdat Kahve de bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıya yeni tedavüle giren beş liralarla gelen Kahve, paralarla İMF borçlarının ödenmesi ile ekonominin rayına oturduğunu ifade etti. 

Daha önce düzenlediği basın toplantısında İç ve dış borçların yükselmesi ile Türkiye’nin borç batığına girdiğini iddia eden CHP Milletvekili Recep Gürkan’ı ekonomiyi bilmemekle suçlayan Kahve nüfusun artışına karşın kişi başına düşen geliri en yüksek olan ülkenin Türkiye olduğunu ima eden Kahve,2002 yılında kişi başına düşen milli gelirin 3 bin 492 dolar olduğunu 2012 yılında ise bu gelirin 10 bin 400 dolara ulaştığını herkesin bu gelişmeden onur duyması gerektiğini söyledi.

Edirne’nin AK Parti belediyeciliği ile sorunlarının çözümleneceğini Edirne Belediye Başkanlığı seçiminin galibinin kesinlikle kendi partisi olacağını belirtti. Kahve toplantı sonrası soru cevap bölümünde Saraçhane Köprüsü’nün onarımının tamamlandığını teslim edilme aşamasında olduğunu belirtti.

Bu ne oranda gerçekleri yansıtan cevap onu izleyip göreceğiz. Başkan, kendine yöneltilen “köy tarla yolları ne zaman düzlenecek” şeklinde soruya, Kahve, köy yollarının buğday hasat dönemine kadar muhakkak düzleneceğin müjdesini verdi.

Ne yazık ki bu konuda Bu konuda henüz faaliyet yok.

Bu arada buğday hasat günleri de iyice yaklaştı. Edirne ve civar ilçelerdeki köy halkı muhtarları yolların düzlenmesi konusunda sürekli uyarıyor.  Dileriz,  İl Başkanı’nın bu vaadinden sonra tarla yolu düzenlemekle görevli araçlar il sınırlarının güneyinde görevlerini tamamlayıp kuzey bölgesine yönelir. Muhtarların beklentisi bu.

 141 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Ticaret Borsası Başkan Adayı Özay ÖZTÜRK'ün Basın Toplantısı

Borsa Başkan Adayı Özay Öztürk ve  Ekibinin bugün Edirne’nin 5 yıldızlı Hoteli Margi Hotel’de düzenlediği basın toplantısı   Öztürk ‘’Kavgalı Eve Kız Vermezler” Margi Hotel’de bir basın toplantısı ile adaylığını açıklayan Öztürk Gurup Yönetim Kurulu Üyesi Özay Öztürk, göreve geldiklerinde gerçekleştirecekleri projeleri konusunda bilgi verdi.  Kendisine destek veren borsa üyeleri […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp