BAKANLAR İFTAR YEMEĞİNE KATILDI

admin

AW000011

SAĞLIK BAKANI MÜEZZİNOĞLU VE ULAŞTIRMA, DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANI YILDIRIM EDİRNE’DE İFTAR PROGRAMLARINA KATILDI
Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Edirne Karaağaç’ta Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AK Parti) ve Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği iftar programlarına katıldı.
Müezzinoğlu ve Yıldırım ilk olarak AK Parti’nin Karaağaç’taki iftar programına katıldı. Buradan ayrılan Müezzinoğlu ve Yıldırım Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği iftar programının konuğu oldu. Buradaki yemeğe  Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ulaştırma Bakanı  Binali Yıldırım,  Ak parti Bursa milletvekili  Ayhan Çavuşoğlu, CHP Edirne  Milletvekilleri  Recep Gürkan ,Kemal Değirmendereli,Edirne Valisi  Hasan Duruer, Belediye Başkan Yardımcısı  Ertuğrul Tanrıkulu, Osmangazi Belediye Başkanı  Mustafa Dündar,Batı Trakya  Türkleri  derneği  Genel Başkanı Taner Mustafaoğlu İskeçe Müftüsü Ahmet Mete, Gümilcine Milletvekili  Ahmet Hacıosman DEB Partisi Genel Başkanı  Mustafa Ali Çavuş,Danışma Kurulu  Başkanı  Gümcine müftüsü İbrahim Şerif siyasi parti yöneticileri ile diğer davetliler katıldı.
Yapılan iftar yemeği programında bir konuşma yapan Sağlık Bakanı Dr. Müezzinoğlu; “Bu ezanın okunduğu, Ay Yıldızlı Bayrağımızın dalgalandığı, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bize kurduğu bu genç Cumhuriyet’te birlik ve beraberliğimizi bozmayalım” dedi.
Türkiye’nin dünyada geldiği konumun çok farklı olduğunu bu nedenle de Batı Trakya’nın da konumunun farklı olduğunun altını çizen Müezzinoğlu; “Sultanların şehri veya şehirlerin sultanı Edirne’de sizleri misafir etmekten onur, mutluluk duyuyorum. Balkanlar, Kosova, Arnavutluk, Makedonya, Batı Trakya bir faklı. Balkanlar artık farklı çünkü Türkiye artık farklı. Artık anavatanın dünyada geldiği konum farklı ve o nedenle Batı Trakya farklı. Kral çıplak değil orada birileri çıplak olabilir, gittikçe de çıplaklığı artıyor olabilir. Merak etmeyin Türkiye, anavatan 75 milyon her zaman olduğu gibi bugünde, yarında sizinle yan yana, omuz omuza yeter ki birbirimizi daha çok sevelim daha çok değer verelim” dedi.
“RAMAZAN AYI RAHMET, BEREKET, SEVGİ AYDIR”
Ramazan ayının en büyük özelliği rahmet, bereket aynı zamanda sevgi ayı olduğunun altını çizen Müezzinoğlu; “Bu anlamda Batı Trakya’nın güzel özellikleri var. Yunanistan parlamentosunda milletvekillerimiz var. Seçilmiş müftülerimiz var. Bu anlamda bardağın boş tarafından moralimizi ve motivasyonumuzu  bozmak yerine geleceğe umutla bakan geleceğe güvenle bakan, yarınlar Türk Milleti’nindir diye, yarınlar büyük Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nindir diyen bir anlayışla farkı bir Batı Trakya, farklı Balkanları hep birlikte katkısıyla başaracağız. Sıkıntılarımız, sorunlarımız var yarında olacak. Düne göre farklı bir durumdayız yarın daha farklı bir durumda olacağız. Bir şeye ihtiyacımız birlik ve beraberliğe çok ihtiyacımız var.
Türkiye ulaşımda, sağlıkta hangi kalemi sayarsak sayalım hepsinde dünyanın örnek gösterdiği bir ülke. Bu ezanın okunduğu, Ay Yıldızlı Bayrağımızın dalgalandığı, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bize kurduğu bu genç Cumhuriyete birlik ve beraberliğimizi bozmayalım. Yıkıcı, dağıtıcı değil toparlayıcı ve kucaklayıcı olalım. Balkanlar insanın önemli 3 özelliği vardır. Balkanlar insanı merhametlidir, mütevazıdir, merttir. Biz mertliğimizle dünyanın her noktasında da başımız dik, alnımız açık bir şekilde yarınlara yürüyeceğiz” şeklinde konuştu.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım’da; “Bir, iri, diri olmamız lazım. Dayanışmayla daha güçlü olabiliriz daha güzel haklarımızı savunabiliriz. Bunun içinde farklılıklarımızı bir kenara bırakacağız. Ortak yönlerimizi ön plana çıkaracağız. Biz batının her türlü olayda nasıl çifte standart uyguladığını hep gördük, yaşadık dedi.
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Taner Mustafaoğlu’da; “Türk Milleti hep mazlumun yanında yer almış, tarih boyu mazlumla birlikte olmuş. İşte bu medeniyet anlayışı bizi birbirimize bağlayan, insanı ön plana çıkaran, insan için çalışmayı farz eden bir anlayış. Bu akşam Batı Trakya Türkleri olarak iftarda bir araya geldik” şeklinde konuştu.

 146 total views,  2 views today

Next Post

ORC’nin Anketinde Edirne’de CHP çıktı.

Yerel seçimlere 7 ay gibi kısa bi süre kala seçim Anketi yapan firmalar Türkiye Genelinde Anket çalışmalarını sürdürüyor. Objective Research Center’ın Temmuz 2013 yerel seçim anket sonuçları açıklandı. Türkiye’nin en öneli firmalarından ORC’nin 81 ili kapsayan Yerel seçim anketinde Edirne’de son durum farklı çıktı. 81 ilde yapılan ankette AK Parti […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp