Bakanlar’a Türkü Jesti

admin

Bir dizi açılışlara katılmak üzere dün birlikte Edirne’ye gelen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Edirne’de tekrar geleneksel hale getirilen Helva Sohbetleri gecesine katıldı. Müzisyen Evrim Kaşıkçı’nın söylediği türkülere eşlik eden Müezzinoğlu ve Yılmaz, daha sonra mani sepetinden mani seçti.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, salı günü Uzunköprü’den başladıkları ve akşam saatlerine kadar süren gezi programının yorgunluğunu, birlikte katıldıkları Helva Sohbetleri gecesinde attı. Ekmekçizade Ahmet Paşa Kervansarayı’nda gerçekleştirilen gecede mani çeken Müezzinoğlu ve Yılmaz, Evrim Kaşıkçı’nın söylediği yöresel türkülere hep bir ağızdan eşlik etti.

KAŞIKÇI’DAN MÜEZZİNOĞLU VE YILMAZ’A TÜRKÜ JESTİ

Program süresince Balkan ve Rumeli türküleri seslendiren Evrim Kaşıkçı ilk olarak Bingöllü olan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz için Bingöl yöresinden ‘Keke’ isimli türküyü söyledi. Bu jest karşısında oldukça duygulanan Yılmaz, türküye tempo tutarak eşlik etti. Kaşıkçı bir jest de Sağlık Bakanı Müezzinoğlu’na yaptı. Daha önce de aynı şarkıyla Müezzinoğlu’nu duygulandıran Kaşıkçı, Rumeli’de yaşanmış gerçek bir olayı anlatan ve bir annenin oğluna olan ağıtını konu eden ‘Nerdesin’ türküsünü bir kez daha Müezzinoğlu için söyledi. Müezzinoğlu, bestesi Evrim Kaşıkçı’ya ait olan türküyü dinlerken bir kez daha duygulandı.

Gecede helva ikramının yapılmasının ardından Müezzinoğlu ve Yılmaz, İstanbul’a gitmek üzere Edirne’den ayrıldı. Bir sonraki Helva Sohbetleri gecesini Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilcisi Elçi Metin Kılıç ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün’ün yapacağı belirtildi.AW000160

 41 total views,  2 views today

Next Post

Lenf Kanseri Dilek’e Yunanistan’dan İlaç

Lenf kanseri olduğu için ilaçlarını bulmakta zorluk çeken Edirne’ye gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayrak’tan yardım isteyen ve tedavisi için Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılan Üniversite öğrencisi Dilek Özçelik’e Yunanistan’dan ilaç getirildi. Edirne Milletvekili Recep Gürkan, lenf kanseri tedavisi gören üniversite öğrencisi Dilek Özçelik’in(23), Türkiye’de bulamadığını söylediği ilaçları […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp