Bakkalına sahip çık kampanyası

admin

Bakkalına sahip çık kampanyası (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Bakkallar ve Tekel Bayileri tarafından bilbortlarda Bakkalına sahip çık kampanyası başlatıldı. Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Bakkallar ve Tekel Bayileri Odası Başkanı Yardımcısı Orhan Özçetin, Ramazan ayının gelmesiyle birlikte tüm Edirne halkının  “ Bakkalına sahip Çık kampanyası için hazırladıkları görseli bilbortlarla tüm halka duyuracaklarını belirterek; “ Bizlere desteğini esirgemeyen  başta Edirne Belediye Başkanımız  Recep Gürkan  ve odamıza gelerek, bizleri onurlandıran destek veren  esnaflarımızın sorunlarını yerinde dinleyerek, çözüm konusunda uğraş veren  değerli milletvekillerimiz  Okan Gaytancıoğlu, Erdin Bircan’a  teşekkür ediyoruz. Bilindiği gibi “Torba Yasasında” Zincir market ve AVM’lere herhangi bir kısıtlama getirilmedi.

Bakkalına sahip çık kampanyası (1)Mahalle aralarına ve sokaklara açılan zincir marketler perakende yasasında hiçbir kısıtlama ve yaptırım bulunmuyor. Biz AVM’lerin  ve Zincir marketlerin  nüfus oranlarına orantılı olarak  açılmasına  izin verilmesi ile ilgili düzenlemeler  beklentisindeyiz. Mantar gibi türemiş Ulusal Zincir Marketler ve  AVM’ler bütün yerel esnafı zor durumda bırakmaktadır. Biz manav, Zücaciye bakkal, şarküteri, ayakkabıcı ve diğer tüm yerel esnaflarımızı olumsuz etkilemektedir.  Ulusal Zincir Marketler ve AVM’le kazandıkları ile ilimize yatırım yapmıyorlar.  Bu kazançlarını bağlı oldukları genel merkezlerine aktararak kendi illerine yatırım yapılmasını sağlamaktadırlar. Küçük esnaflarımız Edirne ekonomisine yatırım yaparak vergisini buraya ödeyip ilin kalkınmasına katkı sağlamaktadır. Bu nedenle yerel esnaf ve bakkalımıza sahip çıkalım daha bilinçli tüketici olup sizlerin zor durumda kaldığınızda iyi ve kötü gününüzde yanınızda daimi mahalle bakkalı bulunmaktadır. Düğününüze, cenazenize katılır.  Evinizin anahtarını teslim edeceğiniz mahalle bakkalınız her türlü fedakârlığı yapmaktadır. Bakkal, küçük esnaf ve sanatkârlar ekonominin barometresidir.” Dedi.

 

 

 

 107 total views,  5 views today

Next Post

Eroğlu’ndan EBED üyelerine müjde

Ümit Kartal Hoca’nın desteği ile Darulhadis Camii Bahçesinde EBED (Edirne Bedensel Engellileri ve Ailelerini Koruma Yardımlaşma Derneği) üyelerine iftar verildi. İftar duasını ve sunuculuğu Darulhadis Camii İmamı, Diyanet-Sen Edirne Şube Başkanı Mahmut Eroğlu yaptı.               İftar programı sonrası Eroğlu yaptığı konuşmada EBED üyelerine müjde […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp