BAL ORMANLARINDA GERÇEKLEŞTİRİLECEK AROMATİK BİTKİ ÜRETİMİ İÇİN START VERİLDİ

admin

İl Tarım ve Orman Müdürü Atilla BAYAZIT, Müdür Yardımcısı Nazan TÜRKARSLAN ve Edirne Şehir Gönüllüleri Vakfı Müdürü Hicran BALI, S.S. Kırkkavak Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’ne ziyarette bulunarak Bal ormanlarında gerçekleştirilecek aromatik bitki üretimi için çalışma alanı tespitlerinde bulundular.

BAYAZIT ve beraberindekiler, daha sonra S.S. İpsala Sarıcaali Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’ni ziyaret ederek kendilerine tahsis edilen alan için ayçiçek tohumu teslimi gerçekleştirdiler. Dönüş yolunda Yenimuhacir Beldesi’nde Kadın Girişimci ekmek üreticisi Servet ÇELİK ile lavanta üreticisi Aybüke GÖL’ü ziyaret eden İl Tarım ve Orman Müdürü Atilla BAYAZIT, Müdür Yardımcısı Nazan TÜRKARSLAN ve Edirne Şehir Gönüllüleri Vakfı Müdürü Hicran BALI, Keşan’daki lavanta üretimleri, toplanması, sıkımı, pazarlanması ve süreçler hakkında istişarelerde bulundular.

 1,103 total views,  8 views today

Next Post

Türkiye Kürek Federasyonundan Vali Canalp’e ziyaret

Edirne’de Kürek Sporunun başlamasına öncülük eden olan TED Edirne Koleji Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Nesim İba, Türkiye Kürek Federasyonu Başkanı Erhan Ertürk ve beraberindeki heyet ile Edirne Valisi Ekrem Canalp’ı makamında ziyaret etti. Yapılan istişareler sonrasında bu yıl Kürek Festivali’nin ikincisinin 4 Haziran tarihinde gerçekleştirilmesine karar verildi. Ayrıca balkan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp