Balbay “2015 seçimi parlamenter seçimin oylanacağı seçimdir”

admin

Edirne’ye gelerek bir dizi temaslarda bulunan CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay Parti il merkezinde düzenlediği toplantıda son siyasi olaylara değendi. Balbay’ın toplantısına Edirne Belediye Başkanı recep Gürkan, Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen  belediye  meclis üyeleri İl Genel Meclis Üyesi Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birlik Başka Tuncay Aytır   İl Başkanı Oktay Bozkurt Merkez İlçe Başkanı Şenol Geçmiş ile kadın ve gençlik kolları katıldı. Burada konuşan Balbay bu toplantının sıradan bir toplantı olmadığını belirterek şunları kaydetti, “ Partimizce 2015 seçimleri öncesi bir karar aldık. 23 milletvekili ve parti meclisi üyesi genel merkezce belirlenen yerlerde partimizin ilkelerini  anlatacak arkadaşlarımız ilkin meyde ile görüşme yapacak sonra da partimizin iç organlarında sorumlu delegeler il ve ilçe yöneticileriyle  parti içi değerlendirme yapacak. Bir koro halinde sesler olsun istedik: şimdi Türk Halk Müziği çok sesli korusu gibi CHP çok sesli korusu halinde çalışıyoruz. Ülkenin dört bir yanına yayılacağız.  Böylece 2015 seçimleri öncesi çalışmalarımızı sizlerle paylaşacağız. Yapılacak genel seçimlerde iktidara gelirsek demeyeceğiz iktidara geldiğimizde diyeceğiz.

mustafa balbay konuşma (2)

 

 

 

 

 

 

 

PARTİDE İNANÇ BİRLİĞİ SAĞLANACAK   

Bu inanca örgütlerimizin inanması ve bu inançla bizlerle çalışması gerekiyor. Edirne’de olduğu gibi diğer illerde de bu davaya inanan arkadaşlarımızın olduğu inancındayım. Önemli olan bu gücü birleştirip ortak bir ses haline getirmektir. Partimizin ocak ayı içinde açıklayacağı 2015 seçim bildirgesini başta Genel Başkanımız olmak üzere tüm ülkeye yaymaya çalışacağız. Bu arada 23 milletvekili, parti meclisi üyesi bu konuyu anlatıcı olacak. Bu konu medya ile paylaşılacak halka tek tek anlatılacak. 2015 seçimleri parlamenter sistemin oylanacağı bir seçim olacak. Şu anda hiçbir kural tanımayan yasaların hiçe sayıldığı bir siyaset üretilmeye çalışılıyor. Daha dün 16 yaşındaki bir çocuk okulunda alınıp tutuklandı. Böylece CHP tek başına iktidar olmanın hem hakkını vermek, bunu halka inandırmak görevini üstlenmektedir. Biz sadece iktidar olmakla işin çözümleneceğini biliyoruz.

mustafa balbay konuşma (4)

 

 

 

 

 

 

 

CHP’NİN POLİTİKASINI HERKESE ANLATACAĞIZ

CHP’nin gücünü halkla paylaşmak istiyoruz. Bugün çalışma yöntemimize bir halka daha ekledik. Ben 23 anlatıcıdan biriyim. Şu anda bu toplantının bezerini Gaziantep’te Gökhan Günaydın  arkadaşımız yapıyor. Arkadaşlarımız Türkiye’nin dört bir yöresinde buna benzer toplantıları yapıyor. Bugün 25 Aralık geçen yıl başlayan sürenin son günü. Bir yıl önce el konulan paralar bavulla götürüldü  22 Aralıkta mecliste final toplantısı yapılacaktı., bu oylama yapılamadı.İktidar partisi 4 eski bakanın yüce divana gönderilme kararını oylayamadı. Bu komisyonda iktidarın üye çoğunluğu var. Bu komisyon sayısal üstünlüğe sahip fakat  siyasal üstünlüğünü yitirdi.Bu oylamayı 5 ocak tarihine ertelediler. Biz yolsuzluk ve hırsızlık haftası olarak duyurduğumuz bu haftayı 5 Ocağa kadar uzattık. Bu gün mecliste çok önemli bir oylama yapılacak. Bakanlar kurulunun %20’si yüce divan yolunda İktidar partisi bu olayı nasıl unuttururum telaşı içinde.

mustafa balbay konuşma (3)

 

 

 

 

 

 

 

17 -25 ARALIK BU HÜKÜMETİN KAREKTERİNİ ORTAYA KOYDU

Bu erteleme iktidar partisindeki tepkileri yatıştırmak için yapılmıştır. Biz TBMM’nin kirlenmesine izin vermeyeceğiz. Bu meclis Kurtuluş savaşını yapan meclistir. Bu meclis aklama meclisi olmamalıdır. İktidar partisinin içinde de farklı seslerin olduğu dikkat çekiyor.  Biz bu sorunları  topluma anlatacağız partimiz adına temiz bir siyaset vaat edeceğiz. Kamu ihale yasası bugüne kadar 137 kez değiştirildi. Bunlar yasaların ihaleye uyması yerine ihalelerin yasaya uymasını sağladılar” dedi.

mustafa balbay konuşma (1)

 224 total views,  2 views today

Next Post

Başbakan’dan tampon bölgede dostluk mesajı

Başbakan Davutoğlu’ndan Tampon Bölgede Dostluk Mesajı Başbakan Davutoğlu’ndan Tampon Bölgede Dostluk Mesajı Başbakan Ahmet Davutoğlu, Pazarkule Sınır Kapısından Yunanistan Başbakanı Antonis Samaras’ı telefonla arayarak yeni yılını kutladı.                 Başbakan Davutoğlu, Türkiye Yunanistan Sınırı tampon bölgesinden Yunanistan Başbakanı Antonis Samaras’ı telefonla arayarak yeni yılını […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp