Balkan Bisiklet Şampiyonası sona erdi

admin

Balkan Bisiklet Şampiyonası düzenlenen ödül töreniyle  tamamlandı. BALKAN Bisiklet Yol Şampiyonasına, 9 ülkeden 78 sporcu katıldı.

BALKAN Bisiklet Yol Şampiyonası, 9 ülkeden 78 sporcunun katılımıyla Edirne’de  cumartesi günü  başladı.. Balkan Bisiklet Yol Şampiyonasının Edirne şehir merkezi ile Kapıkule Sınır Kapısı yolu üzerindeki güzergahında sabah saat 08.30’da başladı. Yıldız Erkek, Kadın ve Genç Kadın kategorisindeki sporcular 23 kilometrelik parkurda yarıştılar. Balkan Bisiklet yarışlarının en son 45 yıl önce yapıldığını söyleyen Bisiklet Federasyonu Merkez Hakem Komitesi Başkanı Şükrü Aydın, “45 yıl sonra tekrar yarışların yapılması sevindirici olduğunu  söyledi.

Balkan Bisiklet Şampiyonası sona erdi (5)

 

 

 

 

 

 

 

Burada sporcular zamana karşı sıcak havada  başarılı bir yarış  çıkardılar Pazar günü  ise yol yarışı  yapıldı. Bu yarışta Edirne’den start alan sporcular 78 ila 138 kilometre mesafe uzaklıkta Uzunköprü’ye kadar olan parkurda yarıştılar.

Balkan Bisiklet Şampiyonası sona erdi (4)

 

 

 

 

 

 

 

Balkan Bisiklet Yol Şampiyonasında Türkiye, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Yunanistan, Bulgaristan, Romanya, Sırbistan, Arnavutluk, Bosna Hersek,Makedonya’dan toplam 78 sporcu 2 gün süren yarışlarda mücadele ettiler.

Balkan Bisiklet Şampiyonası sona erdi (1)

 

 

 

 

 

 

 

Bisikletçilerin zamana karşı ferdi yarışlarında genç kadın kategorisinde Ayşe Çakır birinci olurken genç erkeklerde Alihan Demirbağ 3’üncü oldu. Yıldız kadınlarda Güney Kıbrıs Rum kesiminden Yunan Anna Benta’nın 1’inci olarak tamamladığı yarışta milli sporcumuz Keziban Koyun  yarışı 2’ncilikle yarışı tamamladı. Yarışmaların sonunda takım halinde yapılan derecelendirmede Yunanistan birinci Türkiye ise ikinci oldu. Yarışlarının tamamlanmasından sonra Atatürk Anıtı önünde yapılan ödül törenine  AK Parti Milletvekili Şemsettin Emir,Vali vekili Mustafa Karslıoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Selçuk Çakır, Vali Yardımcısı Mustafa Serdar Bakır, Bisiklet Federasyonu Genel Sekreteri Bekir Gezer, Gençlik ve Spor İl Müdürü  Serhat Ocak, EBİS Başkanı Sadi Çalışkan yönetici, antrenör ve yabancı ülkelerin temsilcileri ile bisiklet severler katıldı.

Balkan Bisiklet Şampiyonası sona erdi (3)

 

 

 

 

 

 

 

Daha sonra ödül törenine geçildi. Takım halinde birinci gelen Yunanistan Bisiklet takımına ödüllerini AK parti Milletvekili Şemsettin Emir, ikinci olan Türk Bisiklet katımına Vali Vekili Mustafa Karslıoğlu verdi. Daha sonra  derece alan sporculara ödülleri dağıtıldı.Balkan Bisiklet Şampiyonası sona erdi (5)

Balkan Bisiklet Şampiyonası sona erdi (2)

 224 total views,  2 views today

Next Post

Emir, “ kadın girişimcilerle kahvaltıda buluştu”

AK Parti Edirne Milletvekili ve 1 Kasımda yapılacak erken seçimde  Edirne’den milletvekili aday adayı Şemsettin Emir ailesi ile birlikte   Kadın Girişimcilerin  kahvaltısına katıldı. Edirne Kadın Girişimciler Kurulunun Eylül ayı toplantısı Cumartesi Pazaryerinde Pazar günleri yapılan Doğal Ürünler Pazarında yapıldı. Doğal Ürünler Pazarına gelerek ailesi ile birlikte alışveriş yapan, pazara katılan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp