Balkan Düğün Sarayı’nın açılışı gerçekleşti.

admin

Lalapaşa Efsane Güreş Ağası Selami Tuncel ile İşadamı Aydın Uçar’ın birlikte işlemeciliğini yaptığı ve bir süre önce hizmet vermeye başlayan Balkan Düğün Sarayı’nın açılışı düzenlenen törenle gerçekleşti. Edirne’de yapılacak olan düğün, nişan, sünnet ve özel gün organizasyonlarında Edirne’nin merkezinde faaliyet gösteren Balkan Düğün Salonu ile sektöre yeni bir anlayış geldi.

Orduevi Karşısı Muhittin Günel İş Merkezindeki Balkan Düğün Sarayının Açılış törenine Edirne Belediye başkanı Recep Gürkan, Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, ETUS Başkanı Hakan Giyik, STK temsilcileri ve Oda yöneticileri ile birlikte çok sayıda davetli katıldı. Açılış töreninden önce Halk oyunları ekibi gösteri yaptı. Açılış öncesi bir konuşma yapan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan; Balkan Düğün Sarayı’nın ilimize hayırlı uğurlu olmasını diledi. Daha sonra açılış kurdelası kesilerek düğün sarayının açılış gerçekleşti. Açılış töreninden sonra dua yapıldı ve ardından davetliler düğün salonunu gezdi.

Gazetemize açıklama yapan Lalapaşa efsane Güreş Ağası Selami Tuncel; “Ömrümün son günlerini Edirne’de geçirmek istedim ve bundan 9 sene önce Edirne’ye geldim ve bir otel yaptım. Daha sonra öğrenciler için bir apart yaptım. İstanbul’da da düğün salonumuz var. Burası da biliyorsunuz daha önce sinema olarak hizmet vermiş. Bizde dedik ki niye düğün salonu olmasın. Burası 5-6 mahallenin yürüyerek gelebileceği bir yer. Çalışmalarımız sonucunda gördüğünüz gibi bu vaziyete getirdik.İlimize, halkımıza hayırlı uğurlu olsun dedi.

İşyeri ortaklarından İş adamı Aydın Uçar da yaptığı açıklamada; “Düğün salonumuzda Edirnelilere en iyi hizmeti vermek için bu yatırımı yaptık. Çok güzel bir sonuç elde ettik. Halkımızın bize bu kısa sürede gösterdiği ilgiye teşekkür ediyoruz. Ben aslında inşaat işiyle ilgileniyorum. Ama amcamla beraber bu işe girdik. Ortaklığımız düğün salonunda da devam edecek.

 

 

 164 total views,  2 views today

Next Post

2 tonluk Tava’da pişen Ciğerlerin yağı Olin’den

Tarihi rekor Edirne’de kırıldı. 2 ton ağırlığında 80 santimetre yüksekliğinde ve 704 santimetre çapındaki tavada 600 kilo ciğer pişirildi.  Rekor denemesi için 2 bin 520 litre Ayçiçek yağı, 250 kilo un, 12 ton odun ve 3 ton kömür harcandı. Rekor denemesinde ciğerin pişirecek yağlar da Edirne’nin gururu OLİN EDİRNE YAĞ […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp