Balkan Engellileri Edirne’de buluşuyor

admin

Balkan Engellileri Edirne’de buluşuyor (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

28-31 Temmuz tarihleri arasında Edirne Saraçlar Caddesinde ‘Balkan Engellileri ile Tarihin Merkezi Edirne’de Buluşuyoruz’ kültür, sanat ve tanıtım günleri bugün başlıyor.

Türkiye Fiziksel Engelliler Federasyonu Genel Başkanı Nedim Kılıç, Çarşamba günü başlayan etkinliğe geniş bir katılımın sağlanacağı bu geniş kapsamlı organizasyona Edirne’den engelli bireyler başta olmak üzere tüm Edirnelileri davet etti.

Balkanlardan da çok sayıda engelli soydaşın etkinliklere katıldığını ifade eden Federasyon Fiziksel Engelliler Federasyonu Başkanı Kılıç, “ Saraçlar Caddesinde kurulan stantlarda engelli kardeşlerimizin el emeği göz nuru sonucu yaptıkları çalışmalar sergilenecek bu ürünler hem halka tanıtılacak ve böylece engelleler de sosyalleşmiş olacaklar “ dedi.

Başkan Kılıç, bu etkinlik sırasında 15 Temmuz darbe girişimine karşı geniş kapsamlı bir tepki yürüyüşü yapacaklarını da söyledi.

Balkan Engellileri Edirne’de buluşuyor (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BALKAN ÜLKELERİNDEN BÜYÜK İLGİ

Türkiye ve Balkan ülkelerindeki engelliler için ses getirecek geniş kapsamlı bir etkinlik yapmayı hedeflediklerini ifade eden Kılıç şunları kaydetti: “ Fiziksel Engelliler Federasyonu olarak tarihi şehir Edirne’de Allah izni ile böyle bir etkinlik yapmayı kararlaştırdık. Balkanlar’dan gelen engelli soydaşlarımızla birlikte burada buluşuyoruz. Bu arada diğer illerden gelen engelli kardeşlerimizin el emeği göz nuru sonucu, yaptıkları çalışmalar halka tanıtılacak böylece engelli vatandaşlarla halkın kaynaşması sağlanmış olacak.

Balkan Engellileri Edirne’de buluşuyor (4)

 

 

 

 

 

 

 

 

Yunanistan’dan, Bulgaristan’dan, Makedonya’dan, Almanya’dan sivil toplum örgütleri ve engelliler olmak üzere birçok katılımcı olacak etkinlikte. Yaptıkları çalışmaları Edirne’de 4 gün boyunca halkla paylaşmış olacak.

“Balkan Engellileri ile tarihin Merkezi Edirne’de buluşuyoruz.” etkinliği bugün saat 09-00 ile 11-00 yurt dışında ve farklı illerden gelen misafirlerle mehter bölüğü eşliğinde kortej yürüyüşü yapılacak saat11.00-12-30 arasında protokol konuşmaları var. Saat 13-00 ile 14 arasında yemek molasının ardından 14.00-15.00 saatleri arasında tanışma ve kaynaşma programı gerçekleşecek. Saat 15.00-18.00 saatleri arasında ise stantların tanıtımı ve misafirlerin karşılanması sağlanacak

Balkan Engellileri Edirne’de buluşuyor (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etkinliğin ilk günü akşamı 19.00- 22.00 saatleri arasında yurtiçi ve yurtdışından etkinliğe katılan ve destek sağlayan, engellilerin yanında olanlara plaket töreni gerçekleşecek Balkan Engellileri ile Tarihin Merkezi Edirne’de buluşuyoruz” etkinliği üç gün devam edecek.

 

 76 total views,  2 views today

Next Post

Hindistan film ekibi Edirne’de çok mutlu

                Hindistan’dan gelen bir film ekibi Edirne’de film çekimleri yapıyor. Film Tarihi Alipaşa çarşısında ve Saraçlar caddesinde çekiliyor. Film ekibinin çalışmaları Edirneliler tarafından ilgi ile takip ediliyor.               Filmin Yönetmenliğini Birsa Dasgupta yapıyor. Yönetmen Dasguda;” Filmimize Edirne’de […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp