Balkan engellileri etkinliği

admin

Balkan engellileri etkinliği (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

Balkan ülkelerinin engellilerinin de katılımı ile gerçekleşen” Balkan Ülkeleri ile Tarihin merkezi Edirne’de buluşuyoruz etkinliği  Talatpaşa Caddesi SGK önünden başladı. Buradaki törene  Edirne Belediye Başkan Yardımcısı  Ertuğrul Tanrıkulu , Aile ve Sosyal politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş, Fiziksel Engelliler Federasyonu Başkanı Nedim Kılıç, Engelli Dernekleri Başkan ve  üyeleri  katıldı.

Balkan engellileri etkinliği (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

SGK önünden hareket eden Engelliler Korteji Mehter takımı eşliğinde Atatürk Anıtına geldi. Burada saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu. Burada konuşan Fiziksel Engelliler Federasyonu Başkanı Nedim Kılıç, tarihi şehir Edirne’de Balkan Engellileri ile buluşulduğunu belirterek; “ Aramızda yurt içi ve balkanlardan gelen engelli arkadaşlarımız var.

Balkan engellileri etkinliği (5)

 

 

 

 

 

 

 

 

Burada birlik ve beraberlik içinde olduğumuzu gösterdik. Burada bizler de ülkemize yöneltilen saldırıyı kınadık. Belki bizler askere gidemedik. Vatana hizmet edemiyoruz.    Bu saldırıya karşı engellilerin de var olduğunu, engelliler askerlik yapmasa da bedenlerini vereceğini gösterdik. Burada sivil toplum örgütlerinden ve esnaflarımızdan ilgi görüyoruz. Bunlar bizi mutlu ediyor.

Balkan engellileri etkinliği (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu etkinliğimiz 4 gün devam edecek. Selimiyede Cuma günü mevlit okutulacak. Cumartesi günü tarihi yerler gezilecek. Pazar günü etkinliğimiz bitecek. Allah beden engeli vermiştir yeter ki vicdan engeli beyin engeli vermesin.  Biz Allahın verdiği engeli kullandırmamalıyız. Ve kullanmamalıyız. Burada engellilerin yaptığı el emeğini görüyoruz.” Diyen başkan Esnaflara ve Kızılay yetkililerine teşekkür belgesi sundu.

Balkan engellileri etkinliği (4)

 80 total views,  2 views today

Next Post

Başkan GÜRKAN Ak Parti İl Başkanı AKMEŞE’yi Ziyaret Etti

                Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Ak Parti İl Başkanı İlyas Akmeşe’yi ziyaret etti. Ziyarette Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile birlikte  CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı ve CHP İl Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Gegeoğlu, İl Gençlik Kolları Başkanı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp