BALKAN GENÇLİK TRENİ BALKAN TÜRKÜLERİ EŞLİĞİNDE HAREKET ETTİ

admin

AW000986    Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen ‘Balkan Gençlik Treni’nin ikincisi Edirne’den yola çıktı. Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen toplam 120 genç, Balkan türküleri eşliğinde Edirne’den uğurlandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençlerin seyahat etmeleri, akranlarıyla tanışmaları, kaynaşmaları ve Balkanlar’daki Osmanlı mirasını ve tarihini yerinde görmelerini sağlamak amacıyla yola çıkan ‘Balkan Gençlik Treni’nin ikincisi Edirne’den hareket etti. 12 gün boyunca 7 farklı Balkan ülkesini ziyaret edecek gençleri uğurlamaya, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Yusuf Tekin ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Basri Hakan Hakyemez de katıldı. Tören öncesi kısa bir konuşma yapan Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Basri Hakan Hakyemez, ülkemizde düzenlenen 17. Akdeniz Oyunları öncesinde bir Türk mucizesi gerçekleştiğini ifade ederek, “Yunanistan yapamayacağını anlayınca 17 ay kala Akdeniz Oyunları bize verildi ve bir Türk mucizesi gerçekleşti. 17 ayda 54 tesis yapıldı” dedi.
Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Yusuf Tekin ise bundan sonraki süreçte de gençlere yönelik projelerin devam edeceğini kaydetti.
Konuşmaların ardından Edirneli müzisyen Evrim Kaşıkçı mini bir konser verdi. Balkan ve Rumeli türküleri seslendiren Kaşıkçı, söylediği şarkılarla 120 gence yolculuk öncesi moral verdi. Daha sonra gençler valizlerini trene yükledi ve 12 gün sürecek yolculuğa çıktı. Gençleri Bakan Yardımcısı Yusuf Tekin ve Bakanlık Müsteşarı Basri Hakan Hakyemez, Edirne Tren Garı’ndan uğurladı. Balkan Gençlik Treni, Edirne-Bükreş-Budapeşte-Zagreb-Saraybosna-Belgrat-Üsküp ve Selanik güzergahlarını kullanacak.

 191 total views,  2 views today

Next Post

ETSO’YA ZİYARETLER DEVAM EDİYOR

    Sosyal Güvenlik İl Müdürü H.Mitin Sümer  ETSO Başkanı Recep ZIPKINKURT’a ziyaret. Edirne Sosyal Güvenlik İl Müdürü H.Metin SÜMER, 19 Haziran 2013 tarihinde yeni Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Recep ZIPKINKURT’a tebrik ziyaretinde bulundu. ETSO Meclis Başkanı Mehmet EREN ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cavit DUVAN’ın da hazır bulunduğu ziyaret […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp