Balkan Savaşları’nın 100. Yılını Andılar

admin

Edirne Otelcilik Turizm Meslek Lisesi  Balkan Savaşlarının 100. yılını Edirne’nin tarihi alanlarında etkinlikle andılar.

 

Edirne Otelcilik Turizm Meslek Lisesi tarih öğretmeni Burçin MARANGOZ önderliğindeki gezi de öğrencilerle Şükrü Paşa Anıtı ve Kıyık Tabya, Hıdırlık Tabya, Saray içi Balkan Şehitliği ve Karaağaç Jandarma Şehitliği kronolojik olarak gezildi.  Balkan savaşları ile ilgili sunumlar ve olayların anlatımı, tarihi kişiliklerin tanıtımı yapıldı.

 

Gezi de turist rehberi Mehmet Ali CEREN ve rehber öğretmen Bülent BACIOĞLU’ da katkılarını sundular. Etkinlik sorumlusu öğretmen Burçin MARANGOZ;Yapılan etkinlikle Balkan Savaşlarının acısını ve savaşın, göçlerin tüm olumsuzluklarını yaşayan atalarımızın ne zorluklar yaşadığını bir kez daha 100. yılda vurgulamak istedik.

 

Balkan Savaşları’nın 100.yılında öğrencilerimizle bilgilerimizi tekrar pekiştirdik. Bu etkinliği 100. yılın içinde bütün okul öğrencilerini ve öğretmenlerini kapsayacak şekilde devam ettirmeyi planlıyoruz’.dedi

IMG_3196

 169 total views,  2 views today

Next Post

Müezzinoğluna Başarılar Dileriz

İlimiz Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu Recep Akdağın  yerine  Sağlık Bakanlığına getirildi. Seçim döneminde bakanlıkta adı geçen Müezzinoğlu bu kez emeline ulaşmış oldu,kısmet bugüneymiş.   Müezzinoğlunu Bakan olması ile partisinde etkinliği daha da artacaktır. Milletvekilleri arasında kırmızı plakaya sahip olmak o makama ulaşmak kolay değil,herkese nasip olmuyor. Müezzinoğlunun bu önemli  makama getirilmesiyle […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp