Balkan Şehitlerimiz anıldı

admin

Şükrüpaşa Anıtı ve Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğünde düzenlenen törenlerle Balkan Savaşları şehitlerimiz anıldı.

Balkan Savaşları´nın 103´üncü yılında şehitler için düzenlenen anma etkinliklerine Edirne İl Protokolü ve çok sayıda vatandaş katıldı.

BALKAN ŞEHİTLERİ ANILDI (2)

 

 

 

 

 

 

 

Balkan Şehitlerimizi Anma Töreni Şükrüpaşa Anıtına çelenklerin konulması, Saygı Duruşu ve ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı. Askerler tarafından saygı atışının yapılmasının ardından şehitlerimiz için dua edildi.

Şükrüpaşa Anıtının ardından günün anlam ve önemine ilişkin tören Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü Mimar Kemaleddin Salonunda düzenlenen program ile devam etti.

BALKAN ŞEHİTLERİ ANILDI (3)

 

 

 

 

 

 

 

Program Saygı Duruşu ve İlhami Ertem Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan koro eşliğinde söylenen İstiklal Marşı ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşma İlimiz İlhami Ertem Anadolu Lisesi öğrencisi Selene CABALAR tarafından okundu.

Balkan şehitlerini anma programı, Balkan Şehitleri konulu kısa filmin izlenmesinin ardından Edirne İlhami Ertem Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından “Vaveyla” adlı dramatizasyonun sahnelenmesinin ardından sona erdi.

BALKAN ŞEHİTLERİ ANILDI (1)

 12 total views,  2 views today

Next Post

ÇELİK “Kadınlarımızın mecliste sesi olacağım”

CHP Edirne Milletvekili aday adayı Dilber Çelik Edirne’de uzun yıllar Bayan Milletvekili özlemi çeken Edirne’li bayanların umudu haline geldi. Seçim çalışmaları döneminde özellikle evleri ziyaret edip bayanların sorunlarını kendi ağızlarından dinleyen onların parlamentoda umudu olmaya hazırlanan Dilber Çelik; “ ben köyde yetişmiş kendi gayreti ile tüm zorlukları aşarak Milli Eğitimde […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp