Balkan sevdalısı Doç. Dr. Rıdvan Canım’ı ziyaret

admin

Edirne Ajans Medya Gurubu T.Ü Balkan Araştırma Enstitüsünü ziyaret ederek Enstitü Müdürü Doç Dr. Rıdvan Canım’dan çalışmaları hakkında bilgi aldı. Edirne Ajans Medya Gurubu Sahibi Necmi Engin, Edirne Ajans Haber Müdürü Fikri Yalın, Genel Koordinatör Fazlı Balcı ile birlikte Canım’ı makamında ziyaret eden Edirne Ajans Medya Gurubu başarılı çalışmaları nedeniyle Canım’ı kutladı.

EDİRNE AJANS'tan RIDSVAN CANIM'A ZİYARET (2)

 

 

 

 

 

 

 

Rıdvan Canım burada yaptığı konuşmasında Edirne Ajans Medya Gurubunun ziyaretinden mutluluk duyduğunu belirtti ve Edirne Ajans haberi Müdürü Yalın’a Trakya Üniversitesi yayınlarından Balkanlara Gidişinin 750.  Yılında Uluslararası Sarı Saltuk Gezi Sempozyumunun Romanya Köstence Bildiriler kitabı, Uluslararası Balkan Dil Kültür ve Medeniyet Sempozyumu Bildirileri ve Bulgaristan Türk Ressamları kitaplarını hediye etti.

EDİRNE AJANS'tan RIDSVAN CANIM'A ZİYARET

 

 

 

 

 

 

 

RIDVAN CANIM KİMDİR?

Rıdvan Canım 1955 yılında Edirne’de doğdu. 1979 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü birincilikle bitirdi. Daha sonra Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi’nde asistan olarak göreve başladı.  Yüksek Lisans öğrenimini tamamladı Edebiyat doktora unvanı bulunan Canım’ın yayınlanmış 21 eseri ile bilimsel dergilerde iki yüze yakın makalesi bulunuyor. Balkanlarla ilgili çeşitli etkinliklere katılan 2005 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisinde “Milli Egemenlik yılı”  nedeniyle zamanın T:B. M.M Başkanı Bülent Arınç tarafından “İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy” adlı panelde konuşmacı olarak davet edildi. Balkanlarda düzenlenen şiir yarışmalarına katıldı. Türkiye Yazarlar Birliği Erzurum Şubesini kurdu.

EDİRNE AJANS'tan RIDSVAN CANIM'A ZİYARET (1)

 

 

 

 

 

 

 

Bugüne kadar Balkan ülkeleri ve Avrupa’da çeşitli seyahatlere katıldı. Bu gezi notlarını Şehir ve İnsan adındaki kitabında yayınladı.  Canım bu eseriyle Türkiye Yazarlar Birliği’nin Gezi dalında “ Yılın Gezi Kitabı” ödülünü aldı. Rıdvan Canım T.Ü. Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde Öğretim Üyesi olarak görev yapıyor. Canım bunun yanında T.Ü Zorunlu Dersler Koordinatörlüğü bünyesindeki Türk Dili Dersleri Bölümü Başkanlığı görevi ile Trakya Üniversitesi Balkan Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü görevini sürdürüyor.


EDİRNE AJANS'tan RIDSVAN CANIM'A ZİYARET (3)

 178 total views,  2 views today

Next Post

Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’ne önemli ziyaret

Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı, Edirne İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğini Ziyaret Etti. Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Cemalettin ÖZDEN, Balıkesir İli Damızlık Sığır YetiştiricileriBirliği Yönetim Kurulu üyesi Önder ÖZBEK ve eşleri Birliğe gelerek ziyarette bulundular.               Birliğin üye sayısı, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp