BALKANLARA BİR DOSTLUK ELİ DAHA UZANDI

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Merkezi Edirne’de olan ülkeler arasındaki dostluğu arttırmak amacıyla TÜRK-YUNAN-BULGAR DOSLUK GRUBU DERNEĞİ açıldı.

türk-yunan-bulgar-derneği-edirne (1)

Sivil toplum faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak ve bu konuda çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara destek vermek amacıyla kurulan TÜRK-YUNAN-BULGAR DOSLUK GRUBU DERNEĞİ aynı zamanda ülkeler arası faaliyette bulunarak, Türkiye’de Yunanca ve Bulgarca, Yunanistan’da Türkçe ve Bulgarca, Bulgaristan’da ise Türkçe ve Yunanca Dil kursları açmayı planlamıştır.

türk-yunan-bulgar-derneği-edirne

Dernek Başkanı Haluk KAYA, faaliyet alanları ile ilgili yaptığı açıklamada; “Derneğimizin faaliyet alanları; ülkeler arasındaki dostluğun etkinleştirilmesi ve geliştirilmesi için araştırmalar yapmak, Kurs, Seminer, konferans ve panel gibi eğitim çalışmaları düzenlemek, üyelerimiz arasında beşeri münasebetlerin geliştirilmesi ve devam ettirilmesini sağlamak, Uluslar arası faaliyetlerde bulunmak, Sivil toplum kuruluşları ile ortak projelere imza atmak olacaktır.” Dedi.

 

Geçtiğimiz Cuma günü Edirne Valisi Hasan Duruer’i makamında ziyaret eden Dernek yöneticileri, Derneğin kuruluş amacı ve çalışmaları hakkında Vali Duruer’i bilgilendirdi.

 

TÜRK-YUNAN-BULGAR DOSLUK GRUBU DERNEĞİ Haluk KAYA (Başkan), Bülent SERİN (Genel Sekreter), Habip GÜRKAN (Başkan Yardımcısı), Osman DEMİRAYAK (Sayman), Osman KOCAMAN ve Ercan YILMAZ (Üye). Şeklinde oluştu. 

 304 total views,  2 views today

Next Post

Osmanlı’da Lale Devri

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com İstanbul Medeniyet Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Selim Karahasanoğlu, Trakya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İsmail Hakkı İnan konferans salonunda 12 Kasım 2013 tarihinde düzenlenen “ Osmanlı’da Lale Devri “ konferansında; “Lale Devri”nin Osmanlı tarih yazıcılığında nasıl […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp