Balta, “AK Parti belediyeler arasında ayrım yapmıyor” dedi

admin

Lalezar’da yapılan toplantıda konuşan Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta, “İl Bank’ın   on yıl  önce iktidar partisi belediyelerin bankası olduğunu  AK Parti iktidarı sonrasında  siyasi ayrım gözetmeden  belediyelerin  bankası olduğunu söyledi.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI (1)

 

 

 

 

 

 

 

Toplantıya Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, Uzunköprü Belediye Başkanı Av. Enis İşbilen Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin, Meriç Belediye Başkanı Nihat Yörük, İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman, Enes Belediye Başkanı Abdullah Bostancı ile AK Parti İl ve İlçe yöneticileri katıldı.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI (6)

 

 

 

 

 

 

 

Bakan Yardımcısı Balta,  Lalezar’da  düzenlenen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile bölgesel sektör temsilcileri değerlendirme toplantısında ülkede kalkınmanın yerelden başlayacağını ifade eden Balta, 2002 yılından bu yana yerel yönetimleri için reform tarzında kanunlar yapıldığını anımsattı.

AK Parti iktidarı  zamanında  siyasi parti ayrımı nedeniyle bazı belediyelere ödenek gönderilmesi durumuna  değinen  Balta,  sözlerini şöyle sürdürdü.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI (7)

 

 

 

 

 

 

 

“İl Bank 2002 AK parti iktidarı öncesi iktidar partisi belediyelerin bankası durumundaydı. AK Parti iktidarı sonrasında  siyasi ayrım gözetmeden tüm belediyelerin bankası  durumuna geldi.

Bu banka  daha önce  belediyelerin patronuydu,  Bizim dönemimizde  belediyeler İl Bank’ın patronu oldu.

Bir belediye başkanı ‘Kara faizci bile İl Bank’tan daha insaflıdır, İl Bank’ın önünden geçmeye korkuyorum’ sözleri o dönemde basına yansımıştı.   Bizim dönemimizde Allah’a şükrüler olsun, hangi siyasi partiye mensup olursa olsun yaptığı projelerle İl Bank’a başvurduğu zaman desteği alıyor.”

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI (3)

 

 

 

 

 

 

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 3 yıl önce kurulduğunu  belirten Bakan Yardımcısı Balta, bakanlığın yürütülen kentsel dönüşüm çalışmalarına büyük önem verdiğini belirtti.

Kentsel dönüşüm çalışmaların siyasi bir proje olmadığının  kaydeden  Balta, bakanlıklarının dönüşüm çalışmaları yapan tüm belediyelere destek sağladığını ifade etti.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI (4)

 

 

 

 

 

 

 

Konuşmanın ardından  Bakan Yardımcısı Balta’nın başkanlığında  bir divan oluşturuldu, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Çanakkale’den milletvekilleri, belediye başkanları, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve sanayicilerle yapılan toplantı ile etkinlik devam etti.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI (5)

 199 total views,  2 views today

Next Post

Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce Edirne’de

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere geldiği Edirne’de Edirne Valiliğini ziyaret etti. Vali Dursun Ali Şahin tarafından karşılanan Güllüce Valilik Şeref defterini imzaladı.               Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’ye kısa bir […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp