Bando Ciğer Festivalinde halka ücretsiz ciğer dağıtıldı

admin

Bu yıl 4.  Yapılan Bando Ciğer Festivali etkinliklerinin son gününde Edirne Belediyesi, Romanya, Bulgaristan Bando ekipleri Saraçlar Caddesinde gösteri sundu.  Cadde üzerinde kurulan tezgâhlarda Halka ücretsiz ciğer dağıtımı yapıldı. Belediye Bakanı Gürkan önlük takarak ciğer dağıttı.

ciğer festivali (65)

Festivalde görev alan 20’ye yakın ciğerci ustası bir tona yakın ciğer kullandı. Vatandaşlara ayrıca ayran ikram edildi. 4. Uluslararası Ciğer Festivalinde Edirne Valisi Hasan Duruer, yerine kızı, Belediye Başkanı Recep Gürkan önlükleri takıp ciğer pişirdi dağıtım yaptı. Buradaki etkinliğe ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt, EDSOB Başkanı Emin İnağ, Şoförler Odası Başkanı Erbey Kılıç, Trakya Aşçılar Derneği Başkanı Sedat Budakoğlu ile çok sayıda vatandaş katıldı Ciğer dağıtımında her yıl olduğu gibi yine uzun kuyruklar oluştu.

ciğer festivali (14)

Edirne Tava Ciğeri tanıtma Derneği Başkanı Bahri Dinar, bu yıl festivalin dördüncüsünü yapıyoruz. Bu festival Edirne Belediyemizin öncülüğünde yapılıyor. Biz şunu kanıtlamış oluyoruz Edirne dünyanın tava ciğer başkenti olmuştur. Ciğer Edirne’de tüketilecektir. Bu festivale katılan arkadaşlarıma ilgi gösteren medya kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum; “ dedi Ciğer Festivaline Ulusal basın büyük ilgi gösterdi.

 119 total views,  5 views today

Next Post

4. ULUSLAR ARASI BANDO CİĞER FESTİVALİ

Edirne’nin adını ulusal ve uluslararası alanda duyuran bando ciğer festivalinin bu yıl dördüncüsü yapıldı. Ciğer festivalinin bando festivali ile birlikte yapılması, bu etkinliğe balkan ülkelerinden bando takımlarının yanında komşu ülke vatandaşlarının katılması bu festivali daha renkli, coşkulu hale getirdi. Ciğerci esnafımız her zaman olduğu gibi bu festivalin yapılması konusunda elinden […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp