Bandosuz Vergi Haftası Kutlamaları

admin

Vergi Haftası Edirne’de de çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Sabah saatlerinde Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılmasıyla başlayan törenlere davet edilmelerine rağmen Edirne Belediye Bandosu’nun katılmadığı gözlendi. Edirne Vergi Dairesi Başkanı İsmail Arslan, “Haberleri var herhalde bir aksama oldu” dedi.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törenlerde konuşan Arslan, bu yıl 24’üncü kez Vergi Haftası’nı kutladıklarını söyledi. Toplumda vergi bilinci oluşması için bu tür etkinliklerin düzenlendiğini kaydeden Arslan, “Devletin daha sağlıklı vergi toplaması ve bireylerin daha duyarlı hale gelmesini sağlamak amacıyla bu haftanın önemi büyük” dedi.
Hafta boyunca çeşitli etkinlikler yapacaklarını ifade eden Arslan, seminer için okullara gideceklerini ve bu sayede öğrencilere idarenin nasıl çalışacağını göstereceklerini belirtti. Çeşitli yarışmalar da düzenleyeceklerini kaydeden Arslan, vergi rekortmenlerine ödül törenli bir yemek vereceklerini söyledi.
Atatürk Anıtı’ndaki törenlere Edirne Belediye Bandosu’nun katılmadığı gözlenirken İsmail Arslan konuyla ilgili olarak, “Talebimiz oldu. Haberleri var, herhalde bir aksama oldu” açıklamasında bulundu.AW000402

 250 total views,  2 views today

Next Post

Askıda Ekmek Projesi Giderek Büyüyor

Edirne Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılabilmesi için başlatılan ‘Askıda Ekmek’ projesi giderek büyük ilgi görüyor. Ayşekadın ve Kutlutaş semtlerindeki birer fırının da projeye katılmasıyla birlikte Edirne merkezde projeye dâhil olan fırıncı sayısı 5’e yükseldi. Edirne Belediyesi tarafından sosyal sorumluluk projesi olarak başlatılan ihtiyaç sahibi vatandaşların ücretsiz olarak ekmek alabildiği […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp