Barutluk Mahalle Halkı Karakol İstiyor

admin

Edirne Merkez, Barutluk Mahallesi Muhtarı Zeki Yaşagör mahallesindeki sorunlar ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, bir süre önce Vali Dursun Ali Şahin ile görüşme yaptığını söyleyerek, Kıyık Barutluk Mahallesinin sorunlarının herkesçe bilindiğini belirten Yaşagör şunları kaydetti, “ Bizim burada en önemli talebimiz daha önce kapatılan Kıyık Karakolunun tekrar açılması yönünde. Valimiz de Edirne’de bir karakolun açılacağı sözünü verdi. Bu Karakolun Kıyık semtinde açılmasının daha yararlı olacağı inancındayız. Bu yönde gerekli girişimlerde bulunduk. Kıyık Karakolunun açılması ile insanlarımızın bozulan psikolojisinin düzeleceğine inanıyoruz.

zeki yaşagör

 HURDACILAR BİR YERDE TOPLANACAK

Kıyık semtimiz tarımsal kesime yakın bir bölge. Çevremizde geniş boş araziler var. Uyuşturucu pazarlayan kişilerin rahatlıkla kaçabileceği yerler mevcut. Valimizle yaptığımız görüşmede mahallemizdeki hurdacıların kaldırılması konusuna da değindik. Valimizde bu yönde çok duyarlı. Mülki amirimizin bu duyarlılığı bizi mutlu etti. Valimiz, hurdacıların Sanayi sitesinin arkasında bir alana taşınacağını, bu konuda Salı günü bir toplantı yapacağı sözünü verdi. Biz de bu olayların takipçisi olacağız. Bunun yanında mahallemizde başıboş dolaşan atlarla ilgili görüşlerimizi dile getirdik. Valimiz bu konuda bir ekip oluşturulduğunu ilk olarak at sahipleri uyarılacağını söyledi.

BAŞIBOŞ GEZEN AT SAHİPLERİNE UYARI

Atların tekrar salınması durumunda Edirne trafiğini olumsuz etkilediği için atların bir yerde toplanacağı sözünü verdi. Yaşagör”Valimizin bu konuya eğilmesi çok önemli, Valimiz Dursun Ali Şahin’in daha önceki görev yaptığı yerlerde gösterdiği başarıyı Edirne’de de göstereceği inancındayım” dedi.

Kıyık caddesindeki trafik sorunu hakkında da açıklama yapan Yaşagör, bu sorunun Edirne’nin sorunu olduğunu belirterek şunları söyledi, “ Kıyıkta trafik meselesinin çözülmesi için bir an önce otopark çalışmalarına başlanması gerekir. Bunun için otopark yapmaya uygun araziler bu kişilerden alınıp veya kiralama şeklinde araçlar için otopark yeri yapılırsa sorun çözümlenir. Kıyık yolunun araç trafiği her geçen yıl artıyor. Bu yolun Otobana bağlanması ve Yurt dışından gelenlerin bu yolu kullanması nedeniyle yolun trafiği yoğunlaştı. Otopark sorunu büyük ihtiyaç haline geldi. Biz de Otopark yeri konusunda araştırma yapıyoruz. Bu konuyu bir an önce çözme gayreti içindeyiz.”diyen Yaşagör, mahalledeki ışıklandırma konusunda büyük sıkıntı yaşadıklarını, Özellikle TREDAŞ müdürlüğünün Tekirdağ’a gitmesinden sonra bu sıkıntıların daha da arttığını belirten Yaşagör sözlerini şöyle sürdürdü, “ Bu bütün muhtar arkadaşlarımızın da sorunu. Mahallede bir ampul taktırmak için 15- 20 gün bekliyoruz. Bu durumu mahalle halkına anlatmakta zorluk çekiyoruz.  Bizim mahallemizde aydınlatma çok önemli. Özellikle asayiş konusunda yolların aydınlık olması gerekir. Mahallemizde bazı elektrik direklerinin yol ortasında olması trafik açısından da çok sakıncalı. Bunun için ihale yapılacağını söylediler. Dileğimiz bu ihalelerin bir an önce gerçekleşmesidir” dedi.

Yaşagör, çocuklar için park ihtiyacının eski yerleşim alanlarında daha yoğun olduğunu kendisinin daha önceki muhtarlık döneminde Çocuk şubesi karşısındaki alana çocuk parkı yapılmasını sağladığını, yeni park alanı yapmak için bir arazi sahibi ile görüşmelerin yapıldığını bunun gerçekleşmesi halinde mahallede çocuklar için daha geniş bir oyun alanı yapılacağını belirterek; “ Bu alanda çocuklara oyun alanı yanında spor alanı da yaptırmak amacındayız. Eski yerleşim yerlerinde çocuk parkı yapmak için yer sıkıntısı olduğundan uygun bir yer bulamadık. “ dedi.

 

 

 236 total views,  2 views today

Next Post

Başkan 150 Günün Hesabını Verdi

Belediye Başkanımız Mehmet Kerman, Belediye Başkanlığında göreve gelişlerinin 150’nci gününde Belediye Meclis Üyelerimiz ve Birim Amirleriyle birlikte bugün saat 15.00’da Belediye Düğün Salonu’nda halk günü düzenledi. Halkın yoğun katılım gösterdiği program, 150 günde yapılan hizmetleri özetleyen 15 dakikalık video slayt gösterisiyle başladı. Slayt gösterisinin ardından; Belediye Başkanımız Mehmet Kerman, konuşmasında […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp