Başarı Dersanemizin Geleneği Haline Geldi

admin

Edirne FEM Dershaneleri  ÖSS Şube Müdürü  Muammer Eker yaptığı açıklamada.ÖSYM, 2013 YGS Sınavını, öğrencilerin ve ailelerinin heyecanlı bekleyişlerini en kısa sürede bitirmek için, sonuçları 1 Nisan tarihinde açıklandığını belirterek Şunları kaydetti” ÖSYM, öğrencilere, haziranda yapılacak LYS’lere yüksek bir motivasyonla çalışma yapabilmeleri için zaman ve fırsat kazandırmış oldu. ÖSYM, 2013 YGS sınavını 8 günde açıklayarak kendi alanında bir rekora imza atmıştır.

Edirne İlimiz 2013 YGS sınavında, Türkiye geneli sıralaması 45. Sıradan 24. Sıraya yükselterek, önemli bir başarı yakalamıştır. Bu başarıda emeği geçen tüm okul ve dershane öğretmenleri ile öğrencilerinin yanında olan verilerimize teşekkür ederiz. Bu başarının LYS’de de gerçekleşeceğine eminiz.

YGS bir baraj sınavı niteliği taşıdığından, bu barajı geçen öğrencilerin, çalışmalarını geri kalan süreçte daha iyi değerlendirerek, LYS’de çok daha başarılı olmaları mümkün olabilecektir. Bu süreçte öğrenci ve velilerimize çok büyük görevler düşmektedir. Unutulmamalıdır ki LYS sınavı bilgi seviyesini ölçen bir sınavdır. Bu sebeple öğrencilerimizin eksik bilgilerini tamamlama yönünde yapacakları çalışmalar, kendilerine LYS’de avantaj sağlayacaktır.

YGS puanların en az birinden 180 ve üzerinde puan alan adaylar LYS başvurularını 22-29 Nisan tarihleri arasında okul müdürlükleri veya ÖSYM merkezinde yapacaklardır. Sınav süreci 15 Haziranda yapılacak sosyal bilimler, 16 Haziranda yapılacak, Matematik-Geometri ve Yabancı Dil, 22 Haziranda yapılacak Fen Bilimleri, 23 Haziranda yapılacak Edebiyat – Coğrafya sınavı ile devam edecektir.

2013 YGS Türkiye birincisi İstanbul’daki FEM şubemizden Hümeyra ÇOLAK olmuştur.

1991 yılından beri 22 yıldır Edirne’mize eğitim ve öğretim hizmeti veren Fem Dershanesi, 2013 YGS sınavında dereceye giren öğrencileri ile bireysel ve kitlesel başarılarını bu yılda devam ettirerek, bir gelenek haline gelmiştir. Öğrencilerimizden Tufan BURAN YGS-4 puan türünde Türkiye 353.sü, Gizem GİRGİN YGS – 5 puan türünde Türkiye 433.sü ve Türkçeyi tam yapan 809 öğrenciden biridir. Alp Çağatay KANGAL YGS – 4 puan türünde Türkiye 687.si olarak Türkiye’de ve Edirne’mizde bireysel başarıya ulaşmışlardır. Bu başarıya ulaşmamızda emeği geçen öğrencilerimize, özverili çalışmaları ile öğrencilerimize destek olan öğretmenlerimize ve bu sürece destek olan fedakar anne ve babalarınıza teşekkür ederiz.”dediDSC_2205

 154 total views,  2 views today

Next Post

Kapıkule’de 47 Bin Liralık Kaçak Eşya Yakalandı

Kapıkule sınır kapısında 47 bin 587 TL değerinde 99 adet marş dinamosu, 5 adet şarj dinamosu ve 199 adet elektronik sigara elgeçirildi. Olayla ilgili olarak biri Türk, ikisi Bulgar vatandaşı olmak üzere 3 kişi gözaltına alındı. Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü bağlantıları Kapıkule TIR ve Kapıkule Yolcu Salonu Gümrük […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp