BAŞARININ SIRRI; BAHÇEŞEHİR KOLEJİ

admin

İlk defa 2013 – 2014 eğitim öğretim yılında uygulanmaya başlayan 8. Sınıf TEOG ( Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş) sınavlarında Edirne Bahçeşehir Koleji öğrencilerinin göstermiş olduğu üstün başarı dikkat çekti.

mahmut boztürk bahçeşehir

Edirne Bahçeşehir Koleji Okul Müdürü Mahmut Boztürk, “Çocuklarımız, okulumuzda yoğun bir şekilde yapılan hazırlık çalışmalarının ne kadar yararlı olduğunu ispatlamışlardır.” dedi.

Yapılan açıklamada, Bahçeşehir Kolejlerinin Türkiye genelinde TEOG sınavlarına verdiği önemin bir kısım ulusal basın yazarlarının da köşelerinde yer aldığı ifade edildi.

Boztürk, ” Sonuçların önemli olan bir yanı da okulumuz öğretmenlerinin verdiği notlar ile TEOG sonuçlarının parelel olmasıdır. Bu durum okulumuzun bu sınavlardaki farklılığını ortaya koymaktadır. Sınava giren 44 öğrencimiz ( YEP) Yerleştirme Esas Puanı ortalaması 444.8212’dir, ilk 43 öğrencimizin YEP puanı ise 450,50 olup ilimizin en yüksek ortalamasını elde etmenin gururunu yaşıyoruz.

Aynı zamanda Türkiye %1 lik dilim içerisine giren 9 öğrencimiz de Edirnemize çok büyük bir başarı getirmişlerdir. Bu sınavlardaki başarılarımızdan dolayı başta sevgili öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz ve bizi her zaman destekleyen velilerimize teşekkür ediyoruz. Bir dünya okulu olan Bahçeşehir Kolejlerinde bu başarıların artarak devam edeceğine inanıyorum. Sınava giren tüm öğrencilere bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum.” diyerek düşüncelerini dile getirdi.

 

 126 total views,  2 views today

Next Post

ASKF’NİN YENİ BAŞKANI İBRAHİM ACAR

Son yılların en çok ilgi çeken centilmence bir heyecan kasırgası şeklinde geçen kongreyi 82-81 İbrahim Acar kazandı Uzun bir süredir Edirne’nin spor camiasında gündemin ana konusunu oluşturan ASKF kongresi nihayet geçtiğimiz Cumartesi günü merkezden, ilçelerden ve beldelerden gelen delegelerin oyları ile gerçekleştirildi. Tüm kulüp başkanlarının, yöneticilerinin ve delegelerinin oluşturduğu kalabalık […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp