Başbakan, 2017’nin son müjdesini Edirne’lilere verdi.

admin

2017 yılına saatler kala 30 Aralık 2017 tarihinde Edirne’de Mimar Sinan spor Salonunda gerçekleşen AK Parti 6. Olağan Edirne İl Kongresine katılan Başbakan Binali Yıldırım Edirne’lilere 2017’nin en büyük ve son müjdesini verdi.

Edirnelilerin yıllardır beklediği “HIZLI TREN” müjdesi Başbakan Binali Yıldrım tarafından Edirne’de Edirne’lilere verildi.

Başbakan Binali Yıldırım  Kongredeki konuşmasında Edirne’lilere Hızlı Tren müjdesini vererek, ilk kazmanın 2018 yılının ilk ayında vurulacağını ifade ederek konuşmasına şöyle devam etti;  “Türkiye’nin yolu açık geleceği aydınlıktır. Bu yol Türkiye’nin esenlik yoludur. Bu yol adaletin yoludur. Bu yol refahın huzurun demokrasinin yoludur. Bu şerefli yolda hizmet imkanı bulduğumuz için cenabı mevlamıza hamd ediyoruz, şükrediyoruz.

“15 yılda Serhat şehri Edirne’ye tam 6,5 milyar yatırım yaptık”

Değerli kardeşlerimiz Edirne ile ilgili hizmetleri ve yatırımları hem il başkanımız hem milletvekilimiz anlattı. Ben ayrıntıya girecek değilim. Ama şu kadarını söyleyebilirim, 2003’ten bugüne kadar son 15 yılda Serhat şehri Edirne’ye tam 6,5 milyar yatırım yaptık. Helal hoş olsun. Edirne bunu hak ediyor.  Edirne’ye Hızlı tren geliyor. Hayırlı uğurlu olsun.2018’in ilk aylarında kazmayı vuruyoruz. Temeli atıyoruz. Böylece Edirne-İstanbul arası 1 saat 15 dakika olacak. Hayırlı olsun. Edirne için, Türkiye için yapılacak çok işimiz var. Daha bitmedi. Gelecek Ülkemizindir. Gelecek milletimizindir. AK Parti milletin efendisi değil, her zaman hizmetinde olmuştur. Halka hizmeti hakka hizmet olarak gördük ve bugüne kadar hep bu anlayışla çalıştık. AK Parti teşkilatları da bu yaklaşımla 2019’da büyük bir zaferin mimarı olacaktır. Sizlere güveniyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, Edirne il kongremizin  bir kez daha hayırlara vesile olmasını mevlamdan niyaz ediyorum. Güven tazeleyerek bir kez daha il başkanlığına aday olan İlyas Akmeşe kardeşimi ve yol arkadaşlarını tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum.” Dedi. 

“2017’nin Edirne’de en son seçilen İl Başkanı İlyas Akmeşe oldu”

İl Kongresine Genel Merkez’in onayı ile tek liste ile giren mevcut İl Başkanı İlyas Akmeşe partililerin ve delegelerin büyük desteği ile yeniden AK Parti İl Başkanlığı’na seçildi.   AK Parti Kurucu Üyesi olan Akmeşe göreve geldiği günden bu yana partisi ve teşkilatı ile birlikte gece gündüz demeden AK Sevdalılara, dava arkadaşlarına, Edirne’lilere hizmet etmeye devam ediyor. 30 Aralık 2017’de Başbakan Binali Yıldırım’ın da katılımıyla gerçekleşen İl Kongresine tek liste olarak giren AKMEŞE ve ekibi 2017 yılının Edirne’de seçilen son İl Başkanı oldu.

 

 46 total views,  2 views today

Next Post

CHP İl Başkanlığına Sürpriz Aday

Eczacı Bülent Varel CHP Edirne İl Başkanlığı’na adaylığını açıkladı. CHP İl Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısına, CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, Okan Gaytancıoğlu, CHP 22. Dönem Edirne Milletvekili Nejat Gencan, CHP 25. Dönem Edirne Milletvekili Adayı Mustafa Bezbaş,  Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, CHP önceki dönem Edirne il Başkanı Oktay Bozkurt […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp