Başbakan Davutoğlu muhalefete yüklendi

admin

Partisince İstasyon meydanında düzenlenen mitinge katılan Başbakan Ahmet Davutoğlu konuşmasının büyük bölümünde muhalefeti eleştirdi. Partisi karşısında tüm muhalefetin el ele verdiğini blok oluşturduğunu söyledi.   Mitin alanında  Sağlık Bakanı  Mehmet Müezzinoğlu,   Tekirdağ Milletvekili  Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, Edirne Milletvekili adayı Şemsettin Emir,İl Başkanı Rafet Sezen birer konuşma yaptı .Saat 17.00 de helikopterle miting alanına geldi.

Başbakan Davutoğlu muhalefete yüklendi   (1)

 

 

 

 

 

 

 

Davutoğlu, partisinin Edirne mitinginde yaptığı konuşmada, “Şu anda adı Altay olan kendi tankımızı, adı Milgem olan kendi gemimizi yapıyoruz, kendi insansız hava aracımızı yapıyoruz, adı Hürkuş olan eğitim uçağımızı yapıyoruz” dedi.

“İnşallah kendi milli bölgesel uçağımızı yapıyoruz, sivil uçağımızı yapıyoruz” diyen Davutoğlu, milli otomobil de yapacaklarını söyledi. Davutoğlu, “Artık caddelerinde kendi milli otomobili dolaşan, semasında kendi savaş uçağı uçan, bir şehirden diğer şehre giderken havaalanında kendi milli bölgesel uçağı olan yeni Türkiye’ye var mısınız?” diye sordu.

Başbakan Davutoğlu, Edirne’nin bunların hepsinden istifade ettiğini ve de etmeye devam edeceğini belirterek, havaalanı sayısını 26’dan 55’e çıkardıklarını kaydetti.

Başbakan Davutoğlu muhalefete yüklendi   (2)

 

 

 

 

 

 

 

Edirne’ye de havalimanı yapacaklarını belirten Davutoğlu, 10 milyon vatandaşın ilk kez kendi dönemlerinde uçağa bindiğini kaydetti. Davutoğlu, hızlı trenin Türkiye için rüya proje olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:

“MHP’nin 2001 yılındaki Ulaştırma Bakanına, hızlı tren projesini getiriyorlar o da ‘biz değil, çocuklarımız değil, torunlarımız bile hızlı treni göremez’ diyor. Ey aziz Edirneliler hızlı treni biz gördük mü? İstanbul’dan Ankara’ya, Ankara’dan Konya’ya, Eskişehir’e ulaştı. Ankara’dan da şimdi Sivas, Erzincan, Kars’a kadar gidecek. İnşallah İstanbul’dan Kapıkule’ye hızlı tren geliyor. Bu proje beni çok heyecanlandırıyor. Neden biliyor musunuz? Anadolu’daki ilk başkentimiz Konya, sonra Bursa, sonra Edirne, sonra İstanbul, şimdi Ankara. Bütün bu başkentler hızlı tren ile birbirine bağlanıyor Allah’ın izniyle. Edirne’den hızlı trene binen bir Edirneli İstanbul’a, oradan Ankara’ya, oradan isterse Konya’ya isterse Sivas’a, isterse Erzincan’a, ta Hazar’a, Bakü’ye kadar gidebilecek. Millete hizmet etmek bu. 6 bin kilometre olan duble yollara 18 bin kilometre ekledik, 24 bin kilometre duble yolumuz var.”

Başbakan Davutoğlu muhalefete yüklendi   (4)

 

 

 

 

 

 

 

Davutoğlu,  AK Parti iktidarının ülkeyi bir uçtan bir uca otoyollarla donattığını ifade etti.

“Kapıkule ile Habur’un arası otoyol oluyor” diyen Davutoğlu, Rumeli’yi Anadolu’ya, Anadolu’yu Kafkaslar’a, Orta Asya’ya, Orta Doğu’ya Oto yollarla bağlandığını  söyledi.

Hedeflerinin sadece Türkiye sınırları ile  sınırlı  olmadığının  belirten  Davutoğlu, dünyanın her yerindeki soydaşların sorunlarına da çözüm  aradıklarını  belirtti.

Davutoğlu,  sözlerini şöyle sürdürdü.

Başbakan Davutoğlu muhalefete yüklendi   (5)

 

 

 

 

 

 

 

SOYDAŞLARIMIZA SAHİP ÇIKIYORUZ

“Bulgaristan’daki, Bosna’daki, Makedonya’daki, Batı Trakya’daki soydaşlarımız, kardeşlerimiz hepsinin gönlü de istikameti de Edirne’dir. Türkiye’dir. İşte onun için Balkanlar’da bir yaprak kımıldasa, yüreğinize orada bir acı düşse bizim yüreğimize ateş düşer. Balkan faciasından beri hiç unutmadık, Nerede ne zaman Balkanlar’da soydaşlarımıza, kardeşlerimize gönüldaşlarımıza bir şey olursa bizim yüreğimiz yanar. Onların huzuru bizim huzurumuzdur. Edirneliler, sizin huzurunuzda söz veriyorum; her zaman da bunu yaptık, Rumeli’de Evlad-ı Fatihan’ın ihtiyacı neyse onu karşılayacak kudrette bir Türkiye Cumhuriyeti devleti var oldu, var olacak inşallah.”

Başbakan Davutoğlu muhalefete yüklendi   (6)

 

 

 

 

 

 

 

Üsküp’e yaptığı bir ziyarette oradaki soydaşların kendisinden bayrak istediklerini, bunun üzerine Balkanlar’da her eve yetecek kadar Türk bayrağı, Kuran-ı Kerim ve Türkçe sözlük gönderdiğini belirten Davutoğlu, “Eskiden Türkiye’nin bu kudreti var mıydı? Eskiden Balkanlar’da soydaşlarımıza, gönüldaşlarımıza bu şekilde hizmet edebilecek kudrette bir Türkiye var mıydı? 2002’de Kosova’da Sultan Murat Hüdavendigar’ın türbesi dökülüyordu, yıkılıyordu. Filibe’de camilerimiz dökülüyordu, Deliorman’daki, Batı Trakya’daki, Bosna’daki ecdat mirası mahzundu, garipti. Yüzlerce camiyi, külliyeyi, medreseyi kim tamir etti?” diye sordu.

12 YILDA 737 HASTANE YAPTIK

Alandakilerin “AK Parti” yanıtını vermesi üzerine Davutoğlu, bu bölgelerde yapılan restorasyon ve bakım çalışmaları hakkında bilgi verdi. Şimdi de Gülbaba Türbesi’nin restore edildiğini bildiren Davutoğlu, “Bütün ecdat eserleri AK Parti’nin ve Türkiye’nin himayesi altındadır” dedi.

AK Parti’nin sağlık sisteminde önemli düzenlemeler yaptığını belirten Davutoğlu,  “Kılıçdaroğlu her yerde esip, gürleyip ‘benim hayatım başarı hikayesi’ diyor ya 1991’deSSK’yı karlı bir şekilde aldı, bıraktığında SSK çökmüştü. SSK hastanelerine gidenler kapıda, nöbet beklerken vefat ederdi. Şimdi 12 yıl içinde 737 hastane yaptık, bin 737 sağlık tesisi yaptık ayrıca” diye konuştu.

Başbakan Davutoğlu muhalefete yüklendi   (3)

 96 total views,  5 views today

Next Post

Gürkan, bir ilke daha imza attı

Gürkan Belediye personeline sordu, ardından  en üst tavandan  753  lira zam için imzayı attı Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Tüm Yerel-Sen Sendikası ile Toplu Sözleşmeye Ek Protokol imzaladı. Ek protokol öncesi, demokratik bir yaklaşıma imza atan Gürkan, maaşlara yansıyacak olan ücret miktarını personele sorarak, onların istediği gibi en üst limitten […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp